100 Mbps Fiber 35 Mbps veriyor

Limitsiz derken? Modem kalitesine bağlı olarak 35 Mbps'nin 30'unu verme ihtimali olabilir. Ancak Wi-Fi ile %100 verim almak çok zor.
Bilmiyorum hocam. Ekip modemi değiştirirse sorun çözülür mü? Yoksa boşuna mı uğraşıyorum bilemedim. Modem 3 gün önce kuruldu Tv+ ile birlikte. 3 gündür böyle. Kafam iyice karıştı.

Hocam diyelim ki ethernet kablosu ile düzeldi, hep ethernet kablosu ile birlikte mi kullanacağım? Çünkü bilgisayarı odamdan başka yere taşımak istemiyorum, modemin olduğu yer çok küçük bir oda ve salon uzak.

Buraya nereden girebilirim?
Evet, öyle kullanmak durumundasınız. Elektrikçilere ucuza kablo yaptırabilirsiniz. Döşemesi de çok kolaydır o kabloları. Hem kabloyla bağlanırsanız daha stabil bir internet deneyimi yaşarsınız. Ben de 100 Mbps internet kullanıyorum ve kabloyla bağlanmadığım zaman ping vs çıkabiliyor bilgisayarımın Wi-Fi kartının iyi olmasına rağmen. Kabloyla bağlanınca ne pingim çıkıyor, ne kesinti yaşıyorum ne de indirme hızım düşüyor. Kabloyla bağlanmak hayat kurtarır. Dediğim gibi, bir elektrikçiye yaptırın mesafeye göre.

Evet, öyle kullanmak durumundasınız. Elektrikçilere ucuza kablo yaptırabilirsiniz. Döşemesi de çok kolaydır o kabloları. Hem kabloyla bağlanırsanız daha stabil bir internet deneyimi yaşarsınız. Ben de 100 Mbps internet kullanıyorum ve kabloyla bağlanmadığım zaman ping vs çıkabiliyor bilgisayarımın Wi-Fi kartının iyi olmasına rağmen. Kabloyla bağlanınca ne pingim çıkıyor, ne kesinti yaşıyorum ne de indirme hızım düşüyor. Kabloyla bağlanmak hayat kurtarır. Dediğim gibi, bir elektrikçiye yaptırın mesafeye göre.
Hocam kablosuz bağlandığınız zaman kaç mbps alıyordunuz?

Hocam kablosuz bağlandığınız zaman kaç mbps alıyordunuz?
Mesafeye göre değişiyor. Şuan modemin dibindeyim. Kablosuz da bağlansam 100 alıyorum fakat uzaklaşınca düşüyor doğal olarak. Kablo ile bağlanıp aradaki farkı görünce bir daha Wi-Fi ile bağlanmazsınız. Garanti veriyorum.

Mesafeye göre değişiyor. Şuan modemin dibindeyim. Kablosuz da bağlansam 100 alıyorum fakat uzaklaşınca düşüyor doğal olarak. Kablo ile bağlanıp aradaki farkı görünce bir daha Wi-Fi ile bağlanmazsınız. Garanti veriyorum.
Hocam ben modeme yakın olmama rağmen 25-30 mbps alıyorum. Görüştüğüm Turkcell temsilcisi arıza kaydı oluşturun ekip modemi değiştirsin diyor. İşe yarar mı bilemedim.

Dediğim gibi, bağlandığınız cihazın Wi-Fi kartı en fazla o kadar destekliyordur ve o yüzden o kadar hız alıyorsunuzdur. Kablo ile bağlanmadan öğrenemezsiniz.

Geri
Yukarı