100 Mbps Fiber altyapı için ISS önerisi

Frenceskoli

Hectopat
Yeni internete geçeceğiz ve hangisi hala karar veremedim. Bina 100Mbps destekliyor ve fiber var. Kafamda 4 tane var. Hangisi iyi? Kullananlar yazabilir mi kötü yanlarını, iyi yanlarını? Kolay gelsin.

Süper Online.
Netspeed.
TurkNet.
Millenicom.

Kesilme sorunu oldu mu? ping kaç alıyorsun? kaç günde geldiler kurmaya? Müşteri temsilcisi ilgili mi* kolay gelsin.
Hocam arkadaş benim gibi VDSL kullanıyor bu sebeple kurulum konusu biraz yanıltıcı olacaktır. Ben de Netspeed VDSL kullanıyorum. 9 ay oluyor. FTTH altyapı çekildi. Aktifleşince de Netspeed üzerinden fiber almaya devam edeceğim.

Tracert yurt dışı çıkışları Türk Telekom üzerinden veriyor, ping değerleri bu sebeple fena değildir diye düşünüyorum.

Müşteri temsilcileri ise harika. Her konuda bilgi veriyorlar. Ben Türk Telekom ADSL aboneliğimi o dönem boş port yok diye Netspeed ADSL'e taşımıştım. Süreç aynen belirttikleri gibi evrakları çıkart, MNG kargoya getir, 1 günde Denizli genel şubeye evrakların ulaşması vs derken 48 saatte geçişiniz yapılacak diye sesli onayım alındı. 47. saatte geçişim tamamlanmıştı ve kullanıcı adı ve şifresi tarafıma iletilmişti. Geçişim 3 günde tamamlanmıştı. Bende sıfırdan kurulum olmadığı için ekiplerin gelmesi durumu da söz konusu olmadı sizin durum gibi.

1 ay sonra (Ağustos 2021 sonu) VDSL boş port açıldığını gördüm. Buna istinaden arayıp hemen geçişimin yapılmasını istedim. 24 saat içerisinde VDSL geçişiniz yapılır dediler, 15. saat içerisinde VDSL'e geçmiştim. 8 aydır da VDSL şekilde kullanıyorum. Şimdi de FTTH fiber ile hizmet almak için bekliyorum aynı hizmetim üzerinden.

Bir de davet kodu ile abonelik başlatırsanız 5 TL daha indirim kazanıyorsunuz. Davet kodsuz abonelik açmanızı önermem. Davet kodunu kullandığınız kişinin ve sizin faturalarınızı son ödeme tarihinden önce ödemesi şart indirimin o ay için geçerli olması için. Eğer isterseniz davet kodumu iletirim, faturalarım otomatik ödemede. Aklınızda bulunsun.

Altyapıyı sorgulayabiliyor musunuz?

Son düzenleme:
Altyapı sahibi Superonline ise SOL, TT ise Türknet olarak oyumu kullanıyorum.

Aslında Haziran ayında yapılacak zamlar Netspeed, Türknet ve Millenicom'dan hangisinin daha mantıklı olacağını gösterecek. Şu an fiyat olarak Türknet dezavantajlı durumda.

Şu ana kadar DSL altyapı ile Türk Telekom, Millenicom ve Türknet kullandım. Sıralamayı Türknet > TT > Milleni şeklinde yapabilirim. Millenicom aşırı kötüydü, şimdi yarı fiyatı teklif edilse geçmem.

Türknet'i bir numaraya yazmamın sebebi yurtdışı bağlantılarda daha düşük ping vermesidir.

Geri
Yukarı