100 Mbps Fiber altyapı için ISS önerisi

furkan_26_41

Kilopat
Daha fazla  
Malum enflasyon denilen bir gerçek var. Her ne kadar 1 sene önce açılan konulara baksam da fiyatlar değiştiğinden tekrardan konu açma gereği duydum.

FTTH ile evime kadar fiber geliyor ve yaklaşık iki senedir Millenicom bana internet sağlıyor. 35 Mbps fiber paket, fiyatlar her geçen gün arttıkça bir bakayım dedim. Şu an 35 Mbps interneti bana 149+15 (modem kiralama ücreti) ile beraber 164 TL'ye sunuyor.

Sitelerine baktığımızda 100 Mbps hızı 125 TL'ye veriyorlar. Hadi 25 de modem kiralama olsa, yani yine de 35 Mbps kadar pahalı olmuyor.
Buna anlam veremedim, nasıl şu ana kadar dikkat etmedim bilmiyorum.

1666905162379.png

Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. 100 Mbps bir paket düşünüyorum, Millenicom'da kalıp paket de yükseltebilirim.
Ya da yeni bir ISS'ye geçeceğim. Evde oyun oynayan kimse yok, yani çok düşük ping oranı önemli değil.
Gerek müşteri hizmetleri, gerek sağladığı modem ücretli-ücretsiz, gerek hız kaybı vs. bunları göz önüne alarak önerebileceğiniz bir ISS var mı?

1666906368127.png

Geçiş işlemi ise şöyle: size verilen evrakları çıkarıp anlaşmalı kargo ile ücretsiz şekilde onlara kargoluyorsunuz. evraklar denizli'ye gidiyor. evraklar onlara ulaştıktan 48 saat içerisinde internetiniz aktif oluyor.

Bu söylediğim fiber için geçerli olmayabilir yüksek ihtimalle eve ekip gönderiyorlar.

Geri
Yukarı