100 Mbps hizmet veren İSS önerisi

Millenicom 100lük kullanıyorum 80 lira civarlarında sitesinde prestij diye geçer bakabilirsin.

DSLAM neden otomatik olarak 2 Mbps'e çekiyor?
VDSL getirilirken kağıt üstünde bütün abonelere 100 Mbps indirme ve 4 Mbps yükleme hızı verecek şekilde geliyor fakat dolabın kapasitesinden fazla kişiye hizmet vermek istenilince dolabında içinde yer alan kart 90 Mbps üzeri hız verilen kişinin uploadını 2 Mbps değerine kitliyor.

Bunlar yetmezmiş gibi kapasitenin cıvığını çıkarırlarsa indirme hızıda genelde 88-89 veya 87 gibi değerlere kitleniyor.

Cihaz bunu kendini yüksek ısıdan korumak için yapıyor. Son dönemlerden bunu önüne geçmek için T-7 dolabının yanına bir adet ufak dolap daha koyuyorlar ama belirli zaman sonra gene aynı duruma düşülüyor.

Dosya Ekleri

• 1563946872199..jpg
    1563946872199..jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 71
Sene başından beri kullanıyorum, yıllardırda kablonet kullanıyorum çok memnunum, bu fiyata yakın veya benzer hizmet ve hız veren yok sanırım (millenicom speednet vs.. bunlar 3.parti altyapı kullanan ve ''kadar'' takısı ile çalışan firmalar, memnun olan da var tabiiki kader kısmet)
Ben de 3 gün önce abone oldum. Gün içinde sık sık internet kopma sorunu yaşıyorum. Sizde durum nasıl?

Ben de 3 gün önce abone oldum. Gün içinde sık sık internet kopma sorunu yaşıyorum. Sizde durum nasıl?
Dün enteresan bir yavaşlık vardı arıza kayda baktım ancak bir şey bulamadım, şuanda bir sorun yok (çok nadir çalışma vs. olduğunda kopukluk veya yavaşlama olabiliyor ancak ayda bir kere en fazla ciddi söylüyorum yani bir çıkarım yok kabloneti övmekle, parasını verip kullanıyorum :)
Şu an sorun yok.

Neden 11:08 AM yazıyor emin değilim, ttnet hız testini de atıyorum (o da speedtesti kullanıyor ve saat doğru)

Dün enteresan bir yavaşlık vardı arıza kayda baktım ancak bir şey bulamadım, şuanda bir sorun yok (çok nadir çalışma vs. olduğunda kopukluk veya yavaşlama olabiliyor ancak ayda bir kere en fazla ciddi söylüyorum yani bir çıkarım yok kabloneti övmekle, parasını verip kullanıyorum :)
Şu an sorun yok.

Neden 11:08 AM yazıyor emin değilim, ttnet hız testini de atıyorum (o da speedtesti kullanıyor ve saat doğru)
Hız ile ben de sorun yaşamıyorum, şimdi ekip gitti. Şu an internet var ama zamansız kopma oluyor. Bakalım düzelecek mi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı