100 Mbps için CAT 5 vs 6

TRsraD

Hectopat
Dostlar eve 100Mbps fiber internet bağlattık. Masaüstü bilgisayarımda anakartta Wi-Fi modulü olmadığı için internete bağlanamıyorum. İnternette kaliteli 15m CAT6 kablolar 200 civarlarında bulunuyor. Dün bir iş yerinde 70 TL'ye CAT 5 15m kablo buldum. Her iki kabloyu da satın almak istesem bir elektrikçi çağırmam gerekecek. Sizce bu uzunluktaki ve hızdaki internet için fazladan masrafa girmeye değer mi? Yoksa uygun CAT5 kabloyu alıp işi ucuza mı kapatmalıyım?

Dostlar eve 100Mbps fiber internet bağlattık. Masaüstü bilgisayarımda anakartta Wi-Fi modulü olmadığı için internete bağlanamıyorum. İnternette kaliteli 15m CAT6 kablolar 200 civarlarında bulunuyor. Dün bir iş yerinde 70 TL'ye CAT 5 15m kablo buldum. Her iki kabloyu da satın almak istesem bir elektrikçi çağırmam gerekecek. Sizce bu uzunluktaki ve hızdaki internet için fazladan masrafa girmeye değer mi? Yoksa uygun CAT5 kabloyu alıp işi ucuza mı kapatmalıyım?

Her zaman için CAT 6 alınmalı hocam. Yarın bir gün 1Gbps altyapı gelirse mağdur olursunuz. Ayrıca stabil internet için de CAT 6 öneririm ping sorunu yaşamamanız için. Forumda bir sürü internet değiştirmeden düzgün kablo alarak ping sorununu çözen insan var.

Aralarında çok fiyat farkı olduğunu düşünmüyorum CAT 6 daha iyi bir seçim olacaktır Amazon indirimlerini kovalayın aceleniz yoksa 20 m CAT6 kabloyu 50 TL'ye yakalamıştım.

Geri
Yukarı