CAT 5 vs CAT 6 LAN kablo

omerfaruk3413

Hectopat
30 metre kablo alacağım. İnternetden baktım da CAT 5 ve 6 arasında fark var ama pek anlamadım bu işten. Öncelikle evde kullanacağım alacağım 30 metre kablo bir modemden benim evime gelip önce router takılacak, routerden 7-10 metre bilgisayara takılacak. CAT 5 mi yoksa 6 mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle kısa mesafede çok fark yaratacağını sanmıyorum kaliteli bir CAT5 işinizi görür. images (4).jpeg

30 metre kablo alacağım. İnternetden baktım da CAT 5 ve 6 arasında fark var ama pek anlamadım bu işten. Öncelikle evde kullanacağım alacağım 30 metre kablo bir modemden benim evime gelip önce router takılacak, routerden 7-10 metre bilgisayara takılacak. CAT 5 mi yoksa 6 mı almalıyım?
Arada çok fiyat farkı yoksa CAT 6 daha iyidir ama CAT 5 de işinizi fazlasıyla görür.

Arada çok fiyat farkı yoksa CAT 6 daha iyidir ama CAT 5 de işinizi fazlasıyla görür.

Anladım. Teşekkürler
Böyle kısa mesafede çok fark yaratacağını sanmıyorum kaliteli bir CAT5 işinizi görür.Eki Görüntüle 527524

Teşekkürler. cat 5 alacağım :)
CAT5 almak yerine CAT5e almanızı öneririm. Tabi ki CAT6 alırsanız daha iyi olur ancak şart değil.
Teşekkür ederim :). Cat 5 alacağım.
.

Ben konumun başına 'selamün aleyküm' diyerek başlamıştım da. Yöneticiler onaylama sürecindeyken kendilerine göre düzenleyip kaldırmıştır. Kişisel algılamak istemezdim ama sanki burada benim dini düşüncem ve kültürel davranışlarıma saygı duyulmuyor. Bence saçmalık bu konuda site yöneticilerinin yeniden düzenleme ve neden böyle bir şey yaptıklarını açıklama gereksiniminde bulunmaları gerekiyor. Nedeni işe selamün aleyküm öncelikle dini anlamı olan ve de ülke ve Vatan olarak selamlama cümlesi olarak kullanılıyor. Bu sayfa da birkaç yöneticinin islama inanmadığını biliyorum ki buna ben nasıl saygı duyuyorsam. Aynı şeyi onlardan da beklemem bence en doğal hakkım olarak görüyorum. Sonuç ta çoğunluğu müslüman olan bir ülkede yaşadığımız için yaptığım başlangıcın ve cümlenin tamamen doğal ve doğru olduğunu düşünüyorum. Tabi ki herkes selamımı alır veya almaz buna karışamam ama kaldırılmasına kesinlikle etik bulmuyorum.
Umarım bu konu yüzünden de siteden engellenmem :) sonuç da özgür bir ülkede yaşadığımız için hangi dine inanacağıma ben karar veririm. Bu inancım da kimseye zarar vermediği sürecede herkesin de saygı duyması gerekir.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı