100 Mbps için Wi-Fi 6 destekli modem gereksiz midir?

Arkadaşlar Turkcell'in fiber internet hız şenliği paketine(100Mbps) geçiş yapacağım fakat aklımda bazı sorular var.

100 Mbps'lik bir paket için Wi-Fi 6 teknolojisi destekleyen bir modem gereksiz midir? Wi-Fi 5 bir modem daha mı mantıklı olur?

Geçiş yapacağım paket: Turkcell Fiber 100 Mbps Hız Şenliği Kampanyası
Almışken Wi-Fi 6 olanı alın. Gereksiz diye bir şey yok. Wi-Fi 6 nın performansı 5 in gözle görülür üstünde.

Wi-Fi 5 100 Mbps için daha mantıklı.
Daha üst teknoloji varken yeterli deyip geçiştirmek mantıklı değil. Sol altyapısında 200 mbps paketleri de satılıyor. "100 mbps için Wi-Fi 5 yeterli" gibi bir cümle kabul edilebilir değil. Superonline ın verdiği Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 modemdeki donanım özelliklerini karşılaştırıp artılarını görün. Bu modemleri ISS kira ile veriyor zaten. Bilginiz ve ileri görüşlülüğünüz yok. Saçma sapan şekilde de katılmadığınız yorumlara gülücük atmayın. Komik bir şey belirtmedim.

Daha üst teknoloji varken yeterli deyip geçiştirmek mantıklı değil. Sol altyapısında 200 Mbps paketleri de satılıyor. "100 Mbps için Wi-Fi 5 yeterli" gibi bir cümle kabul edilebilir değil. Superonline'ın verdiği Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 modemdeki donanım özelliklerini karşılaştırıp artılarını görün. Bu modemleri ISS kira ile veriyor zaten. Bilginiz ve ileri görüşlülüğünüz yok. Saçma sapan şekilde de katılmadığınız yorumlara gülücük atmayın. Komik bir şey belirtmedim.

Uygun fiyatlı olarak daha iyi olur diye dedim biliyorum Wi-Fi 6'ı Wi-Fi 5'den hızlıdır ancak ben Wi-Fi 5 de 100 Mbps öneririm 500 Mbps ise Wi-Fi 6 daha iyidir.

Uygun fiyatlı olarak daha iyi olur diye dedim biliyorum Wi-Fi 6'ı Wi-Fi 5'den hızlıdır ancak ben Wi-Fi 5 de 100 Mbps öneririm 500 Mbps ise Wi-Fi 6 daha iyidir.
İkisi içinde aylık 9 TL ücret talep ediyorlar. Wi-Fi teknolojisine göre hız önermek doğru olmaz. Bu modemlerin teknolojileri olduğu gibi kapsama alanları da farklı. Wi-Fi 6 ne olur olsun daha iyidir.

Daha üst teknoloji varken yeterli deyip geçiştirmek mantıklı değil. Sol altyapısında 200 mbps paketleri de satılıyor. "100 mbps için Wi-Fi 5 yeterli" gibi bir cümle kabul edilebilir değil. Superonline ın verdiği Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 modemdeki donanım özelliklerini karşılaştırıp artılarını görün. Bu modemleri ISS kira ile veriyor zaten. Bilginiz ve ileri görüşlülüğünüz yok. Saçma sapan şekilde de katılmadığınız yorumlara gülücük atmayın. Komik bir şey belirtmedim.
Saygısızlık kısmına katılıyorum, kimseye gülücük atmaya gerek yok absürt bir şekilde alenen yanlış bilgilendirmiyorsa. Ama ülkemiz şartlarında alabileceğin max hız 100mbps (orta halli alıcılar için). Tamam TurkNet 1000mbps felan veriyor ama daha yaygınlaşmasına çok var Türkiye genelinde. Wifi 5 yeter diye düşünüyorum bende 100mbps için. Wifi 6 geleceğe yatırım olur sadece. Gelecekte ne olacağını da bu ülkede kimse bilemiyor artık. O yüzden wifi 5 yada 6 farketmez, kullanıcının alacağı hız belliyse benim görüşüm.

Saygısızlık kısmına katılıyorum, kimseye gülücük atmaya gerek yok absürt bir şekilde alenen yanlış bilgilendirmiyorsa. Ama ülkemiz şartlarında alabileceğin max hız 100mbps (orta halli alıcılar için). Tamam TurkNet 1000mbps felan veriyor ama daha yaygınlaşmasına çok var Türkiye genelinde. Wifi 5 yeter diye düşünüyorum bende 100mbps için. Wifi 6 geleceğe yatırım olur sadece. Gelecekte ne olacağını da bu ülkede kimse bilemiyor artık. O yüzden wifi 5 yada 6 farketmez, kullanıcının alacağı hız belliyse benim görüşüm.
Hocam hız belli ancak. Bu teknolojilerde kapsama alanından tutun çoğu şey fark ediyor. 100 mbps bile olsa Wi-Fi 6 daha iyidir. Turkcell zaten iki modem içinde aynı kira ücretini talep ediyor. Eğer ki ax destekli cihaz varsa Wi-Fi 6 diğer teknolojiye göre kat ve kat iyi olacaktır. Beamforming gibi teknolojilerinin yararlarını görecektir.

Geri
Yukarı