100 Mbps internet akşamları 11 Mbps'ye düşüyor

Bina içi tesisatınızı kontrol edin. ISS'nizi ve kullandığınız internet paketini iyi seçin. 23 yaşımdayım, 23 yıldır aynı yerde yaşamıyorum taşına taşına hayat yaşadım ve hiçbir evimde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Adam 100 Mbps - 500 Mbps internetine çekiyor en kalitesizinden bir "telefon" kablosu sonra internetimde şöyle sorun oluyor böyle sorun oluyor diye yakınıyor. CAT 5, CAT 6 diye kabloların varlığından haberdar değiller. Zaten kotalı internet dediğimiz şey de çok eskide kaldı artık çoğu ISS kotasız internet satıyor. ADSL altyapı'da çok emin olmasam da en az VDSL altyapıda böyle sorunların yaşanması "imkansız".

Yanılmıyorsam Vodafone'da olsa 100 Mbps internet o kadar ucuz değil. Yani "Vodafone" tercih ettirecek bir fiyatı olmaması lazım diye düşünüyorum. Vodafone benim hayatımda gördüğüm en berbat ISS'lerden biri. Madem Telekom altyapınız var; Netspeed, TurkNet, Millenicom gibi firmalara geçin. Sorununuz yüksek ihtimalle ISS kaynaklıdır diye düşünüyorum.

@İncredibleBoy

Superonline da çalışan bir abiye danıştım bu sorun için, port değişikliği talep et dedi. Müşteri hizmetlerini arayıp dile getirdim sorunu, bakalım hocam. Bu arada dediğiniz ISS olayı burada tam işlemiyor da diyebiliriz. Vodafone TT'nin altyapısını kullanıyor çünkü, herhangi bir sorun olduğunda TT'den teknik ekip gelip yardımcı oluyor.

Superonline da çalışan bir abiye danıştım bu sorun için, port değişikliği talep et dedi. Müşteri hizmetlerini arayıp dile getirdim sorunu, bakalım hocam. Bu arada dediğiniz ISS olayı burada tam işlemiyor da diyebiliriz. Vodafone TT'nin altyapısını kullanıyor çünkü, herhangi bir sorun olduğunda TT'den teknik ekip gelip yardımcı oluyor.
O her yerde öyle zaten hocam. Vodafone'un kendi altyapısı yok zaten. Telekom altyapısı ile hizmet veriyorlar. Kendi altyapısı olan firmalar nadir ve çok yaygın değiller zaten. Port değişikliği umarım çözüm olur hocam son durum bildirirsiniz yine.

Yeni konular

Geri
Yukarı