100 Mbps internet bilgisayarda 10 Mbps gözüküyor

Ethernet kablosunu değiştirmeyi dener misinz ? Ben de bilgisayarı ethernet girişine bağlıyorum. Uzun kablo ( ortalama 10 m) 10mbit FDX modunu desteklerken kısa kablo (5m) 100 mbit FDX modunu destekliyor. Yabancı forumlarda edindiğim bilgiler bu yönde.
Edit : Kablonun tek ya da çok telli olması etkiliyormuş. Sizin sorun belki kablonun içinden kırılmasın dolayı olabilir.

Ethernet kablosunu değiştirmeyi dener misinz? Ben de bilgisayarı ethernet girişine bağlıyorum. Uzun kablo ( ortalama 10 m) 10Mbit FDX modunu desteklerken kısa kablo (5m) 100 Mbit FDX modunu destekliyor. Yabancı forumlarda edindiğim bilgiler bu yönde.
Edit: Kablonun tek ya da çok telli olması etkiliyormuş. Sizin sorun belki kablonun içinden kırılmasın dolayı olabilir.

CAT6 kablolar 100 metreye kadar gigabit desteği sağlıyor.

Kablo aldığım elektrikçi kabloları kafasına göre çakmış. Bugün geldi ve standart duruma göre baştan çaktığımız da düzeldi. Yani sorun kablodaymış. İlginiz için teşekkür ederim, ukalalık yapmış isem özür dilerim.

aga ne alaka yaa şimdi win 10da ağ ve internete gel ordan ethernete tıkla sağ üste bağdaştırıcı var ona tıkla ordan yapılandır var bas ordan hız ve ikili var ordan 100mbps seç iki tane var yarım tam ikili farklarını bende bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı