100 Mbps internet için Wi-Fi sinyal güçlendirici önerisi

mustafah

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda internetim iki diş çekmeye başladı, TurkNet 100 Mbps kullanıyorum. MSI X670E Carbon'un içinden çıkan Wi-Fi aparatını kullanıyorum ancak girişte olan modem odamda iki diş çekiyor ve 13-14 Mbps hızlar alıyorum.

Arkadaşlar son zamanlarda internetim iki diş çekmeye başladı, TurkNet 100 Mbps kullanıyorum. MSI X670E Carbon'un içinden çıkan Wi-Fi aparatını kullanıyorum ancak girişte olan modem odamda iki diş çekiyor ve 13-14 Mbps hızlar alıyorum.

Attığınız ürün 100Mbps için değmez.

Evdeki modem nedir hocam? 2.4Ghz'den mi bağlanıyorsunuz 5Ghz'den mi?

Bence önce ihtiyacınız menzil genişletici mi onu anlamamız lazım. Bilgisayarınızda anakartla beraber gelen bir wifi kartı mı kullanıyorsunuz ve modeme onun üzerinden mi bağlanarak PC'de kablosuz internet kullanıyorsunuz? Belkide sorun o wifi kartındadır?

Bunu anlamak için aşağıdaki durumlar için aldığınız download, upload hızlarını yazar mısınız? Kablosuz olarak istediğim ölçümler için modeminizde 2.4Ghz ve 5Ghz bantlarından yayınlanan iki farklı wifi ağı varsa ikisinden ayrı ayrı ölçün lütfen

1- Modemin yanında bakabiliyorsanız kablolu (evde bir laptop varsa ethernet kablosuyla bağlayarak) olarak download ve upload hızlarınız (ethernetle ölçme imkanınız yoksa sorun değil aşağıdaki durumlarda ölçerseniz de durum daha iyi anlaşılır)

2- Modemin yanında kablosuz olarak telefondan ya da varsa laptoptan aldığınız download ve upload hızlarınız (2.4 ve 5 Ghz bantları için ayrı ayrı)

3- Masaüstü PC'den bahsettiğiniz 2 diş alıyorum dediğiniz wifi kartı ile kablosuz üzerinden aldığınız download ve upload hızlarınız (2.4 ve 5 Ghz bantları için ayrı ayrı)

4- Modemle PC'nin bulunduğu odanız arasındaki mesafe ve modemle odanız arasındaki oda ya da duvar sayısı

Yeni konular

Geri
Yukarı