Steam 100 Mbps internet ile düşük indirme hızı sunuyor

DroHacilgen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Tekel bayii
Arkadaşlar merhaba, 100Mbps TurkNet VDSL kullanıcısıyım. Bilgisayarıma Ethernet kablosuyla bağlanmaktayım. Her yerde 100Mbit internetten verimli bir şekilde faydalanırken Steam'de indirme hızım 45Mbit'i geçmiyor. 1 ay kadar öncesinde 100-110 Mbit hızlara Steam'de ulaşabiliyordum. Ortalama 30GB bir veriyi yarım saat 40 dakika gibi bir sürede indiriyordum. Sorunu çözmek için yaptıklarım:
  • Steam ön belleği temizledim.
  • Steam indirme hız sınırı açık mı kontrol ettim.
  • Etkiliyor mu bilmiyorum Windows teslim iyileştirme bant genişliğini kontrol ettim.
  • Çeşitli sunucu bölgelerini denedim.
  • Modem arayüzünden kaçak birisi bağlanıyor mu diye baktım.
  • 8.8.4.4 Google DNS kullanıyorum.
  • Steam'i silip tekrar kurdum (maalesef bütün oyunlar silindi).
  • Netadapterrepair programını her konuda önermişler onu denedim sonuç düzelmedi.
  • Kabloları kontrol ettim boşlama vs. söz konusu değil.
Bilgisayarımda orijinal Windows var ve tamamen güncelim.
Daha önce başına gelen, çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    429,2 KB · Görüntüleme: 37
  • 33.jpg
    33.jpg
    700,4 KB · Görüntüleme: 40
İndirme bölgeni Los Angeles yapmayı dener misin hocam.

Steam indirme hızını yavaşlatıyor. Epic Games'ten indirmeyi dene ben orada hep stabil indirme hızı alıyorum.

Steam indirme hızını yavaşlatıyor. Epic Games'ten indirmeyi dene ben orada hep stabil indirme hızı alıyorum.

Epic Games kullanmıyorum hocam ya arkadaşlar Steam'de diye hep Steam'den aldım oyunları.

Sorunum çözüldü!
Modemimde IPv6 desteği açıktı, tüm problem bundan ibaretmiş. IPv4'e geri döndüğümde hızım tekrar 11Mb/Sn'lere çıktı. Steam sunucularında problem yaratıyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı