Steam 100 Mbps internet ile 1.9 MB indirme hızı

Mert Bahar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gördüğünüz gibi. Sunucu değiştirince de bir şey değişmiyor. Okul internet hızı bu şekilde. Bazen saniyede 90 MB indirdiği de oluyor. Tamamen denk gelmene bağlı. Ama %90 bir şey indirmeye çalıştığımızda böyle. Bir çözüm var mıdır?

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Arkadaşlar gördüğünüz gibi. Sunucu değiştirince de bir şey değişmiyor. Okul internet hızı bu şekilde. Bazen saniyede 90 MB indirdiği de oluyor. Tamamen denk gelmene bağlı. Ama %90 bir şey indirmeye çalıştığımızda böyle. Bir çözüm var mıdır?

Eki Görüntüle 1826799

Eki Görüntüle 1826802
Aldığın değerler biraz garip değil mi? 90 Mbps download yanında 87 upload mı olur? 85 Ms ayrı bi garip.

Sorun bilgisayarımda mı diye denemek için tabletten de test yaptım. Honor Pad 8. Ben de anlam veremiyorum açıkçası.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-06-19 saat 09.48.38.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-06-19 saat 09.48.38.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 39
85 MS internet paket hızıdir. Bir nevi İnternet trafiğidir ne kadar az olursa rakam, trafik o kadar akıcı ve rahattır, İdeali yurtiçi kaliteli bir sunucuya 10-20 MS ile bağlanmanizdir. Riot LoL sunucusu misal 20ms hızında bağlanırsiniz. Ve 85ms gördüğüm kadarı ile okul internetini ortaklaşa kullandığınız için yüksek trafikte işliyor. Bu sebeple yaklaşık 100 kişi aynı anda interneti ve bant genişligini kullanıyor bu da sizin hızınızı düşüyor. Ve ya sistem yöneticisi internet hızınızı bant genişliginizi bilincli şekilde sınırlandırıyor. 2007 sezonunda ege üni de ARGE de staj yaparken switch ve routerlarda internet sinirlamasi uygulardik.

Geri
Yukarı