100 Mbps İnternette Düşük İndirme Hızı

modbaby

Centipat
Daha fazla  
Hız testi yaptığımda 100 Mbps alıyorum. Yani 11 - 13 MB indirme hızım olması lazım. İndirmeyi başlattığımda hız 9-10 arası ama 1GB tam indirmeden hız bir anda 800-900KB düşüyor ve artmıyor. Sebebi nedir yardımcı olur musunuz?

Hız testi yaptığımda 100 Mbps alıyorum. Yani 11 - 13 MB indirme hızım olması lazım. İndirmeyi başlattığımda hız 9-10 arası ama 1GB tam indirmeden hız bir anda 800-900KB düşüyor ve artmıyor. Sebebi nedir yardımcı olur musunuz?
Bu site ile alakalı ola bilir genelde Ea games'ten bir şey indirirken ben tam verim alıyorum istersen ordan dene 10mb sabitlenmiyorsa modem kaynaklı ola bilir .

Hocam bilgisayarın ethernet kablosunu çıkarıp takın. Ben de aynı sorunu yaşıyorum ve başka çözüm bulamadım. Yavaş gördüm mü düzelene kadar (bir iki kere) çıkarıp takıyorum. Bazen ağ bağdaştırıcısını kapatıp açmak da iş görüyor.

Bende de benzer bir sorun var. 100 Mbps fiber kullanıcısıyım Steam da indirme yaparken normal 11.5 la indiriyor sonra kendi kendine 6 Mbps'ye kadar düşüyor ver öyle kalıyor.

Ayarlar>indirmeler>indirme bölgesi.
Üstteki yolu izleyip oradan İzmir veya İstanbul arasından size en yakın olanı seçebilirsiniz eğer değiştirmediyseniz varsayılanı Ankara'dır.
Not: İndirme önbelleğini de temizleyebilirsiniz eğer onda da düzelmez ise Steam'i silip yüklemeniz gerekiyor bende de silip yükleyince anca düzeldi ve silecekseniz oyunları yedeklemeyi unutmayın.

Hocam indirmeyi nerden yaptığınızı yazmamışsınız bu nerden indirdiğinize göre değişir. Steam ise steamda bazı oyunlar sanırım steamın kendi sunucusundan yükleme yapmıyor benim internetim 1000 mbps arkadaşlarım ile PUBG indirelim dedik ancak pubg ilginç bir şekilde 15-20 mb ı geçmedi. Normalde 60-70 mb ile indiriyorum her oyunu. Oyundan oyuna da fark edebiliyor, indirdiğiniz sunucudan sunucuya da fark eder. En iyi test etme yönetim google drive üstünde olan bir dosyayı indirmek orda kaç mb ile iniyor test eder misiniz ?

Hocam indirmeyi nerden yaptığınızı yazmamışsınız bu nerden indirdiğinize göre değişir. Steam ise steamda bazı oyunlar sanırım steamın kendi sunucusundan yükleme yapmıyor benim internetim 1000 mbps arkadaşlarım ile PUBG indirelim dedik ancak pubg ilginç bir şekilde 15-20 mb ı geçmedi. Normalde 60-70 mb ile indiriyorum her oyunu. Oyundan oyuna da fark edebiliyor, indirdiğiniz sunucudan sunucuya da fark eder. En iyi test etme yönetim google drive üstünde olan bir dosyayı indirmek orda kaç mb ile iniyor test eder misiniz ?
chrome mediafire üzerinden

Yeni konular

Geri
Yukarı