100 Mbps internette TP-Link TD-W9970 V3 modem en fazla 50 Mbps veriyor

DarkOut61

Decapat
Daha fazla  
İyi forumlar herkese. Elimde TP-Link TD-W9970 V3 modemi bulunmakta. Modemde ne yaparsam yapayım 100 Mbps internetten en fazla 50-55 civarı Mbps alıyorum. Altyapım 90 Mbps destekliyor. Router ile bu hızı güçlendirebilir miyim? Eğer cevap evet ise bu Router'ın özellikleri ne olmalı? Veya 600 TL'nin altında bildiğiniz router markası varsa linkini atabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi Sosyaller herkese. Elimde TP-Link TD-W9970 V3 modemi bulunmakta. Modemde ne yaparsam yapayım 100 Mbps internetten en fazla 50-55 civarı Mbps alıyorum. Altyapım 90 Mbps destekliyor. Router ile bu hızı güçlendirebilir miyim? Eğer cevap evet ise bu Router'ın özellikleri ne olmalı? Veya 600 TL'nin altında bildiğiniz router markası varsa linkini atabilir misiniz?

Wi-Fi'den o kadar alıyorsanız 2.4GHz'den kaynaklı bir durum 40MHz'ye alırsanız 40MHz destekleyen cihazlarda yakındayken görebilirsiniz. Cihazınız ve modeminiz en az 5Ghz desteğine sahip olursa kaliteli bir deneyim yaşabilirsiniz.

Hat değelerini paylaşır mısınız? Kablolu mu 50 alıyorsunuz kablosuz mu?

Kablosuz.

Wi-Fi'den o kadar alıyorsanız 2.4GHz'den kaynaklı bir durum 40MHz'ye alırsanız 40MHz destekleyen cihazlarda yakındayken görebilirsiniz. Cihazınız ve modeminiz en az 5GHz desteğine sahip olursa kaliteli bir deneyim yaşabilirsiniz.

Evet bundan dolayı da 5 GHz destekli mercusys AC12 routerını almayı planlıyorum alırsam 100 Mbps hızdan tam verim alabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı