TP-Link TD-W9970 V3 modem değiştirilmeli mi?

DarkOut61

Decapat
Daha fazla  
Yakın bir zaman önce TurkNet'ten farklı bir firmaya geçiş yaptım. 16 Mbps'den 100 Mbps hız a geçtim ilk başta portum ADSL idi ben de müşteri hizmetlerine söyledim ve sağ olsunlar belirttikleri gibi 48 saat içerisinde sorunumu çözdüler ancak ben kablosuz şekilde tam verim alamıyorum. Mevcut veri oranı 88 Mbps download 8Mbps upload gösteriyor. Uploadı alıyorum ancak downloadı en fazla 50 Mbps alabiliyorum. Elimdeki modemi Türk Telekom verdi kablosuz bir şekilde 88 Mbps'in hiç en azından 70 Mbps hızını bu modem ile almamın bir yolu var mıdır yoksa modem değişikliği zorunlu mudur?

1687616014518.png

1687616095603.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiz testini wifi uzerinden yaparsan dusuk sonuc gorebilirsin. Kablolu test etmeyi dene ya da wifi 5Ghz olana baglan oyle dene. Altyapin daha dusuk hizi destekliyorsa hizini yukseltsen de bisey fark etmez. Modemden oldugunu dusunmuyorum

Bence modemden değil. Hangi cihaz ile bağlanıyorsan onunla alakalı olabilir. Bende de aynı modem var, modem arayüzünde max 70 gösterirken telefonumda 66,3 alıyorum. Hatta ethernet ile bağlı bilgisayarımdan da test ettim yine telefondaki sonucu verdi.

Kablosuz ve kablolu arasında bir fark yok yani bende.

Modem yayın ayarlarından yayın yapılan kanalı değiştirmeyi deneyebilirsin, farklı bir cihazdan test etmeyi denyebilirsin.

Nasıl yapabilirim yardımcı olur musun?

Bence modemden değil. Hangi cihaz ile bağlanıyorsan onunla alakalı olabilir. Bende de aynı modem var, modem arayüzünde Max 70 gösterirken telefonumda 66,3 alıyorum. Hatta Ethernet ile bağlı bilgisayarımdan da test ettim yine telefondaki sonucu verdi.

Kablosuz ve kablolu arasında bir fark yok yani bende.

Modem yayın ayarlarından yayın yapılan kanalı değiştirmeyi deneyebilirsin, farklı bir cihazdan test etmeyi denyebilirsin.

Hiz testini Wi-Fi uzerinden yaparsan dusuk sonuç gorebilirsin. Kablolu test etmeyi dene ya da Wi-Fi 5GHz olana baglan oyle dene. Altyapin daha dusuk hizi destekliyorsa hizini yukseltsen de bir şey fark etmez. Modemden oldugunu dusunmuyorum.

Kabloluda da çok dalgalanma oluyor hız 80 Mbps'den başlçıyor 40'a kadar düşüyor.

Modem arayüzünde Kablosuz > Temel ayarlar > Kanal seçeneğini değiştirmeyi deneyebilirsin. Girişim olmayan 1 - 6 - 11 kanalları en çok tercih edilenler.

Hepsinde de yakın sonuçlar alıyorum.
Kabloludayken de dengesiz hızlar alıyorsan belki internet hattında sorun vardır. Belki en başta dediğin gibi modemdendir fakat ben pek ihtimal vermedim. Fabrika ayarlarına dönmeyi - ISS'n ile görüşmeyi deneyebilirsin modem değişmeden önce.

Benim sunabileceğim farklı bir öneri yok maalesef.

Nasıl yapabilirim yardımcı olur musun?

Kabloluda da çok dalgalanma oluyor hız 80 Mbps'den başlçıyor 40'a kadar düşüyor.
O zaman arka planda veri akisi olabilir. Baska biri bagliyken yapmiyosun dimi wifiye?

Kabloludayken de dengesiz hızlar alıyorsan belki internet hattında sorun vardır. Belki en başta dediğin gibi modemdendir fakat ben pek ihtimal vermedim. Fabrika ayarlarına dönmeyi - ISS'n ile görüşmeyi deneyebilirsin modem değişmeden önce.

Benim sunabileceğim farklı bir öneri yok maalesef.
Aynn bencede ariza kaydi bildir gelir bakarlar kendin ugrasma

Yeni konular

Geri
Yukarı