100 Mbps limit olmasına rağmen daha üst sonuç çıkıyor

Ne diyorsunuz hocam? Ben arkadaşın modem arayüzüne nasıl gireceğiyle ilgili sorusuna cevap verdim farkında değilsiniz sanırım?
Yukarıdaki mesajınızda hat değerlerinden bahsetmişsiniz ya.
1685192540650.png

Ben de diyorum ki arkadaşımızın altyapısı FTTH olduğu için 100 Mbps'in biraz üzerinde hız alıyor. FTTH altyapıda da DSL istatistikleri diye bir şey olmaz. Zaten kullandığı cihazın Archer c5v ac1200 olduğunu söylemiş. Bu cihaz bir modem değildir. FTTH altyapılarda kullanılan bir routerdır. Bundan dolayı da DSL istatistiklerine ulaşamaz çünkü öyle bir şey yoktur. Bunu anlatıyorum.

Yani özetle, basmakalıp ifadelerde yok DSL istatistiğiymiş bilmem neymiş falan atıp tutmanın kimseye bir faydasının olmayacağından bahsediyorum.

Yukarıdaki mesajınızda hat değerlerinden bahsetmişsiniz ya.

Ben de diyorum ki arkadaşımızın altyapısı FTTH olduğu için 100 Mbps'in biraz üzerinde hız alıyor. FTTH altyapıda da DSL istatistikleri diye bir şey olmaz. Zaten kullandığı cihazın Archer C5v AC1200 olduğunu söylemiş. Bu cihaz bir modem değildir. FTTH altyapılarda kullanılan bir routerdır. Bundan dolayı da DSL istatistiklerine ulaşamaz çünkü öyle bir şey yoktur. Bunu anlatıyorum.

Yani özetle, basmakalıp ifadelerde yok DSL istatistiğiymiş bilmem neymiş falan atıp tutmanın kimseye bir faydasının olmayacağından bahsediyorum.

Arkadaş kullandığı modemi sonradan belirtmiş siz daha önceden yazılmış yazıyı alıp çekiştiriyorsunuz farkındaysanız hocam.

Arkadaş kullandığı modemi sonradan belirtmiş siz daha önceden yazılmış yazıyı alıp çekiştiriyorsunuz farkındaysanız hocam.

Evet biraz öyle oldu ama kızmadım o da haklı tabi. Ben arkadaş altyapım 100 Mbps destekliyor diyerek soruyu sorunca direk olarak aklıma VDSL2 altyapı geldi, fiberse zaten çok daha yüksek bir hızı desteklemesi gerekir. VDSL varsayımıyla ona göre başladım cevap vermeye cihazı sonradan yazdığında da modelini kontrol etmedim kafamda olaya VDSL olarak bakarak başladığım için. Sorun yok.

Aslında kullandığı cihazı belirtmesine gerek yok. 100'lük pakette 111 Mbps hız aldığınız söylediğinde altyapısının FTTH olduğu anlaşılıyor ama herkes bunu bilmek zorunda değil tabii.
Tamamdır bu polemiğe gerek yoktu da bir hışımla yazdım işte. Problem yok herkese iyi forumlar.

Evet biraz öyle oldu ama kızmadım o da haklı tabi. Ben arkadaş altyapım 100 Mbps destekliyor diyerek soruyu sorunca direk olarak aklıma VDSL2 altyapı geldi, fiberse zaten çok daha yüksek bir hızı desteklemesi gerekir. VDSL varsayımıyla ona göre başladım cevap vermeye cihazı sonradan yazdığında da modelini kontrol etmedim kafamda olaya VDSL olarak bakarak başladığım için. Sorun yok.
Evet benim açımdan da sorun yok. İyi forumlar.

Netice olarak @Egehanss altyapınız fiber olduğuna göre servis sağlayıcınızın daha yüksek bir paketine geçerek daha yüksek download / upload hızları alabilirsiniz tabi ki. Hızınızı sınırlandıran sizin aldığınız paket bu durumda altyapınız değil.

Evet biraz öyle oldu ama kızmadım o da haklı tabii. Ben arkadaş altyapım 100 Mbps destekliyor diyerek soruyu sorunca direk olarak aklıma VDSL2 altyapı geldi, fiberse zaten çok daha yüksek bir hızı desteklemesi gerekir. VDSL varsayımıyla ona göre başladım cevap vermeye cihazı sonradan yazdığında da modelini kontrol etmedim kafamda olaya VDSL olarak bakarak başladığım için. Sorun yok.

Hocam benim de altyapım 75 Mbps kadar destekiyor ama şöyle bir sorun var elektrik kesintilerinden sonra bana atanan hız kilidi kalkıyor tekrardan modeme reset atmazsan SNR değerlerini düşürerek 120 Mbps hızlara kadar çıkarabiliyorum tabii ki sağlıklı bir bağlatı olmuyor kontrol edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12 KB · Görüntüleme: 13
  • Adsız33.png
    Adsız33.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı