100 Mbps paketten 1 Mbps indirme hızı alıyorum

serkan1297

Hectopat
Daha fazla  
İndirme ve upload hızımı paylaşıyorum Steam'da hiçbir şekilde azalma olmuyor 100 MB'in tamamını kullanıyorum tarayıcıdan bir şey indirmeye kalktığımda 1Mbps ile indiriyor farklı 3 tarayıcı denedim hepsinde aynı. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

1595334548670.png

Dosya Ekleri

• 1595334504698.png
    1595334504698.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 128
İndirme ve upload hızımı paylaşıyorum Steam'da hiçbir şekilde azalma olmuyor 100 MB'in tamamını kullanıyorum tarayıcıdan bir şey indirmeye kalktığımda 1Mbps ile indiriyor farklı 3 tarayıcı denedim hepsinde aynı. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 620334
İndirdiğin sunucu kaynaklı olabilir. Turbobit gibi bazı servisler paralı üyeliğe geçmezsen hızını 1Mbps ile kısıtlıyor.

İndirdiğin sunucu kaynaklı olabilir. Turbobit gibi bazı servisler paralı üyeliğe geçmezsen hızını 1Mbps ile kısıtlıyor.
Arkadaşın dediği gibi, ayrıca 100Mbps=12.5 mb/s yani aşağı yukarı bu hızda indirme yapması gerekiyor.

Şu dosyayı indirmeyi dener misin? 30 saniye kadar bekleyip hızını gözlemle. Steam'deki gibi 100 Mbps/ 12MB/s hıza yakın bir değer alıyorsan sorun yok. Daha doğrusu senden kaynaklı bir sorun yok. Sorun indirdiğin yerde. Yapabileceğin bir şey yok.
İndirme hızın aynı değilse tarayıcı önbelleğini sıfırlamayı deneyebilirsin.

Eki Görüntüle 620334
Arkadaşın dediği gibi sunucunun kapasitesi yeterli olmayabilir veya sunucu, indirme hızını sınırlandırmış veya paralel indirmeyi kapatmış olabilir. Eğer Chrome tarayıcı kaynaklı ise aşağıdaki ayarı yapınca düzelebilir.

Adres çubuğuna "chrome://flags/#enable-parallel-downloading" yazın ve Enter tuşuna basın. "Disable" değerini "Enable" olarak değiştirip tarayıcıyı yeniden başlatınız.

RAM kullanımını azaltmak için otomatik olarak silinen sekmelerden bıktıysanız

Adres çubuğuna "chrome://flags/#automatic-tab-discarding" yazın ve Enter tuşuna basın. "Automatic/Default/Enable" değerini "Disable" olarak değiştirip tarayıcıyı yeniden başlatınız.
Bu arkadaşın dediği yöntem ile ben sorunumu çözmüştüm.

Şu dosyayı indirmeyi dener misin? 30 saniye kadar bekleyip hızını gözlemle. Steam'deki gibi 100 Mbps/ 12MB/s hıza yakın bir değer alıyorsan sorun yok. Daha doğrusu senden kaynaklı bir sorun yok. Sorun indirdiğin yerde. Yapabileceğin bir şey yok.
İndirme hızın aynı değilse tarayıcı önbelleğini sıfırlamayı deneyebilirsin.
Meganın uploadı steam kadar varmı ya ?

Yeni konular

Geri
Yukarı