100 Mbps VDSL mi? 35 Mbps fiber mi kullanılır?

NetSpeed müşteri hizmetleriyle görüştüm fiber internet sağlayamadıklarını söylediler altyapı olmadığı için. Ama binamızda Türk Telekom fiber internet kutusu var ve internetten sorgulattığım zaman binamızda fiber internet görünüyor. Neden fiber sağlayamadıklarını anlayamadım.
Binaya kadar fiber olabilir. Şu an siz bakır kablodan mı hizmet alıyorsunuz?

NetSpeed müşteri hizmetleriyle görüştüm fiber internet sağlayamadıklarını söylediler altyapı olmadığı için. Ama binamızda Türk Telekom fiber internet kutusu var ve internetten sorgulattığım zaman binamızda fiber internet görünüyor. Neden fiber sağlayamadıklarını anlayamadım.
Rica etsem fotoğraf atar mısınız Türk Telekom kutusunun ?

Fiber altyapı varsa bir firma veriyor diğeri vermiyor gibi bir durum söz konusu olamaz. TurkNet ile görüşün fiber varsa bağlarlar zaten.

aee241b7cca679c05813b3477149dc46.jpg

Eğer binadaki kutu buysa VDSL üzerinden hizmet alacaksınız.
Buna kıyasla daha küçük ve siyahsa eve kadar fiberdir. İkisinin dışında ise FTTB/CAT olabilir.

Dosya Ekleri

• 20210826_115926.jpg
    20210826_115926.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 37
Düşük gecikmeli, birisi indirme veya yükleme yaptığında gecikmeniz felç geçirmiyor, hızınızı tam olarak 35Mbps alıyorsunuz, yükleme yapıldığında indirme hızı ölmüyor.

Yükleme yaparken indirme yapılmaması veya tam tersi sadece ADSL için geçerli VDSL de ve fiber de bir sorun yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı