100 Mbps'ye göre fazla ping

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle internet paketim Turksat Kablonet'in akıllı sınırsız 100Mbps paketi (80TL) yani akşam 7'den gece 12'ye kadar olan 5 saatlik dilimde 24Mbps; kalan 19 saat 100Mbps. Sorunuma gelirsek, Valorant oynuyorum ve ping değerlerin internet hızı fark etmeksizin 25 dolaylarında. Karşılaşmada denk geldiğim internet hızı 100 Mbps olan insanların pingi 16 ve altı oluyor genelde. Steam gibi yerlerde indirme hızımda bir sorun yok, ortalama 11MB/S. Sizce problem nedir? Arka planda internet kullanan program yok ayrıca. Windows Update dahil.

Kablolu olarak bağlanıyorum ve modemim 1 hafta önce değişti. Turksat tarafından. Ankarada oturuyorum ve sanırım bu yüzden. Bir kaç yamadan önce 20 altında ping aldığımı hatırlıyorum. Nedense her yamadan sonra sunuculara bir şeyler oluyor.

Kablolu olarak bağlanıyorum ve modemim 1 hafta önce değişti. Turksat tarafından. Ankarada oturuyorum ve sanırım bu yüzden. Bir kaç yamadan önce 20 altında ping aldığımı hatırlıyorum. Nedense her yamadan sonra sunuculara bir şeyler oluyor.
Yamayla alakalı değil. Ben de Ankara'dayım ve 24 alıyorum. Sunucunun adı İstanbul. İstanbulda oturanlar 12-16 arası alıyor.

Hangi şehirde oturuyorsunuz? Ben İstanbul'da oturuyorum ve LoL, Valorant gibi oyunlarda sabit 10 ping alıyorum TurkNet ile. Bursadan öteye geçtiğiniz zaman pingler haliyle yükseliyor.

Konuyu açmanızın bir anlamı yok zaten. Çünkü, aldığınız ping sorunsuz ve gayet yeterli. 80-100 üstü olsa neyse diyeceğim de. Zaten sorun yaşamıyor olmanız lazım.
O değerlerin altına, Turksat'ta düşemezsiniz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı