100 TL Uçlu kalem önerisi

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, kendime bir uçlu kalem almak istiyorum daha öncesinde bu konuda çok muzdarip oldum. Faber castell contura versatil kullandım ama ergonomik olmadığı için bıraktım. Faber castell 1347 kullandım ama yere düşürdüğüm için kırıldı. Rotring tikky kullandım aslında memnundum ama ucu yamuldu. Her seferinde başıma bireyler geldi ama bu sefer kaliteli, sağlam bir kalem istiyorum bütçe 100TL kadar açığım şimdiden teşekkür ederim.

Not: Kuru toga adlı bir marka gördüm ve kendinden mekanizması ile ucun kalınlığı sürekli aynı kalıyormuş ki bu konudanda muzdarip bir kişiyim sürekli yazılarımın bir ince bir kalın olmasından hiç memnun değilim açıkçası.

Tombow bildiğim en sağlam ve kaliteli uç. Yazarken uç kağıtta kayıyor. İnce yazma sorununda da ben de senin sorunu yaşıyordum ama o ucu aldıktan sonra hep kalın yazmaya başladım ve sorunum düzeldi.

Sorun ince kalın mevsuzu değil. Ucun yapısından dolayı bir ince oluyor bir kalın sürekli bir ayarda kalsa ince olsa bile ona da razıyım açıkçası.

Dediğin sorunu şimdi anladım. Ben o sorunu kalemi çevirerek çözdüm. (Mesela her 1 cümle sonunda kalemi 90° çevirerek.)

Her seferinde gereksiz bir şekilde çevirmek rahatsız ediyor beni anlamadığım şekilde :) şu kuru toga markasına otomatik çevirme özelliği varmış ama bilemedim aklımda rotring 500 faber castell grip 211 ve kuru toga markası var. Rotring ve faber castell markalarının kaliteleri ortada ama kuru toga markasının otomatik ucu çevirme mevsuzu çok cezbetti ama bilemiyorum.

Kesinlikle rotring 500 öneririm. Geri kalan paraya 2B tombow 0.7 uç alırsın.

Bu arada rahatlık olarak rotring 500 nasıl? İnce ve metalimsi olması biraz korkuttu aslında.
Ayrıca fazla soru soruyorum bu saatte rahatsız ettiğim için kusura bakmayın :)
Çok hafif ve kırılmıyor hocam. Denemenizi öneririm.
0.5 versiyonu yok galiba hiç rastlayamadım İnternette

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı