100 TL Wi-Fi adaptör tavsiyesi

Munis5056

Hectopat
Merhaba. 100 TL'yi geçmeyecek Wi-Fi adaptörü arıyorum. Modemle kasanın arasında en fazla 5 metre var. Kablolar ayakaltında dolaştığı için kasaya takmam biraz zor. Hızı kesintisiz aktarabilecek bir adaptör tavsiyeniz var mı? Ya da alırken nelere dikkat etmem lazım, USB 2.0 ve 3.0 arasında hız farkı olur mu?

Merhaba. 100 TL'yi geçmeyecek Wi-Fi adaptörü arıyorum. Modemle kasanın arasında en fazla 5 metre var. Kablolar ayakaltında dolaştığı için kasaya takmam biraz zor. Hızı kesintisiz aktarabilecek bir adaptör tavsiyeniz var mı? Ya da alırken nelere dikkat etmem lazım, USB 2.0 ve 3.0 arasında hız farkı olur mu?

USB almayın PCI-e adaptörler çok daha güçlü.
Kendim TP-Link PCI-e adaptörü kullanıyorum ve kablo ile aynı download değerini alıyorum (kablo 23.2 download 4.9 upload, adaptör 22.7 download 5.5 upload)

Fiyatları bilmiyorum ama Xiaomi kullanıyorum. Performansı çok ama çok iyi. Neredeyse asıl modemden bile hızlı.
Yalnız güvenlik takıntınız varsa benim gibi Mac filtresi kullanıyor iseniz Mac filtresi yok cihazın.
Windows ilk bağlantıda güvenlik protokolü eski diyerek bağlantı uyarısı veriyor.
Ama ben 2 yıldır kullanıyorum sürekli takılı duracaksa kablosuz ve hızlı kullanımı güzel.
Kurulumu dandik olsa da seviyorum 🤣

Kesintisiz hız aktarımı istiyorsan AC destekli bir modeme sahip olmalısın ve ona uygun AC destekli bir adaptör almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı