100 TL Wi-Fi adaptörü önerisi

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, Wi-Fi adaptörüm bozulduğu için yeni adaptör almayı planlıyorum. Muhtemelen USB adaptör alacağım. Çekim gücü yüksek, Windows 10 ve Linux uyumlu olursa süper olur. Bütçe maksimum 100 TL.

TP-Link TL-WN722N modelini 1,5 yıl kullandım. Eğer alacaksanız V3 olanı alınız. Ben 1,5 yıldır kullanıyorum. Bu bütçedeki en iyi cihaz diyebilirim.

TP-Link TL-WN722n modelini 1,5 yıl kullandım. Eğer alacaksanız V3 olanı alınız. Ben 1,5 yıldır kullanıyorum. Bu bütçedeki en iyi cihaz diyebilirim.

Hocam bu adaptörü de kullanmıştım zamanında fakat V1 sürümüydü galiba, Windows 10'da düzgün çalışmıyordu, arada sırada mavi ekran hatasına sebep veriyordu. V3 sürümünde düzeltildiyse alabilirim.

Hocam bu adaptörü de kullanmıştım zamanında fakat V1 sürümüydü galiba, Windows 10'da düzgün çalışmıyordu, arada sırada mavi ekran hatasına sebep veriyordu. V3 sürümünde düzeltildiyse alabilirim.
V3 sürümü taş gibi. İlk modellerde sorun varmış o sebeple revizyona gidilmiş. Ben Windows 10 ile uzun süreli ve hiçbir sorunla karşılaşmadan kullandım. Harici anteni de çekim gücüne bariz etki ediyor. Şimdi kabloya geçtiğim için kenara bıraktım.

Edit: 16 Mbps internette sıfır kayıp vardı. Daha hızlı VDSL ve fiberde ne olur bilmiyorum.

Bende var. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tek sıkıntım 2.4 GHz ağ kullanıyor. Bana 5 GHz lazım. Ondan satacağım. 5 GHz'lik bir model almayı düşünüyorum.

5GHz ve 2.4GHz farkı nedir?
Diğer tüm iletişim teknolojilerinde olduğu gibi yüksek frekans daha yüksek bant genişliği sağlar ama menzilli düşürür. 5 GHz daha yüksek ağ hızı sağlar. Ancak internet o kadar hızlı değilse size pek katkısı olmaz. 50 Mbps ve altı için 2.4 GHz bandı yeterli olup var olan hemen her cihazla uyumludur. Eğer yüksek hızlı interneti daha az kayıpla kullanmak istiyorsanız hem modem/router/acces point cihazınız hem de bağlanacak olan cihazınızı 5 GHz destekli olarak seçerseniz daha hızlı bağlantı elde edersiniz.

Diğer tüm iletişim teknolojilerinde olduğu gibi yüksek frekans daha yüksek bant genişliği sağlar ama menzilli düşürür. 5 GHz daha yüksek ağ hızı sağlar. Ancak internet o kadar hızlı değilse size pek katkısı olmaz. 50 Mbps ve altı için 2.4 GHz bandı yeterli olup var olan hemen her cihazla uyumludur. Eğer yüksek hızlı interneti daha az kayıpla kullanmak istiyorsanız hem modem/router/acces point cihazınız hem de bağlanacak olan cihazınızı 5 GHz destekli olarak seçerseniz daha hızlı bağlantı elde edersiniz.

Teşekkürler, bu arada linkini attığınız üründen sipariş verdim.

Geri
Yukarı