100 TL'ye Laptop Soğutucusu Önerisi

Göze güzel gelen bir şey değil de, daha çok etkili olmasını istiyorsanız 100 TL'ye gerek yok bence. Çünkü alttaki fan cihazı soğutmaz sadece fanının alttan havayı çekmesi sağlar ve yine içindeki fanı soğutur. Ama yine de son karar sizin tabii.

Benim laptop'un ısınma olayı biraz değişik bir ısınıp fan hızlanıyor sesi duyulacak şekilde 2 dk sonra ses kesiliyor. Bu ısıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum o yüzden tam etken bir soğutucu olmalı.

Tekno marketlerde çeşitli laptop soğutucuları almadan önce denedim. Zalman'ın aşağıdaki modelinin hava üfleyiş gücünden memnun kaldım. Elimi üstüne tutunca hava akımını net bir şekilde hissedebiliyorum. Otomatik zamanlayıcısı olmadığı için dur kalk yapmıyor, sürekli sabit hızda üflüyor. Zamanında 2 adet laptop'ta bol bol Diablo 3 ile stres testi yapmıştım.

Eğer çok ısınan bir laptop'un varsa daha fazla hava akımı elde etmek için laptop fanının hava alacağı yere denk gelecek metal mazgalı kesebilirsin.

ZM-NC 12"-17" NOTEBOOK SOĞUTUCU 200MM FAN- (SİYAH) - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı