100 watt işlemci ile 100 watt ısıtıcı aynı ısı enerjisini mi üretir?

Aslında süpürge de çektiği gücü dışarı vermiyor mu? Vallahi benim beyin ızgara :D
Hayır, süpürge tozları haznesine alarak onlara potansiyel kuvvet kazandırıyor ayrıca bir sürü ses, hava gibi verimliliği azaltan bir çok etken var. Anlatamadığım kısım işlemci öyle değil.

Hayır, süpürge tozları haznesine alarak onlara potansiyel kuvvet kazandırıyor ayrıca bir sürü ses, hava gibi verimliliği azaltan birçok etken var. Anlatamadığım kısım işlemci öyle değil.

Peki bizim 1000W motor gücü olan süpürge 550W çekince neden hava atma yerinden(çaktırma adını bulamadım :D)aşırı sıcak hava geliyor? Wattmetreye sahibim.

Peki bizim 1000W motor gücü olan süpürge 550W çekince neden hava atma yerinden(çaktırma adını bulamadım :D)aşırı sıcak hava geliyor? Wattmetreye sahibim.
Hocam örneğin 500wattın 200wattı ısıya 300wattı hareket enerjisine dönüşüyordur. İşlemcide 500wattın HEPSİ ısıya dönüşüyor.
130W laptop adaptörüm 35W TDP'ye sahip işlemciden çok daha az ısınıyor. Bunun içinden çıkabilecek varsa ben tamam.
Bu soruyu anlayamadım bile

Hocam kusura bakmayın ama bu cümleniz çok saçma.
Adaptör 135Win hepsini kendisi ısıya dönüştürürse işlemci neyle çalışacak?

Kanka tam yükte bu aletten 130W geçiyor mu? Ben onu bunu bilmem bu zımbırtı sonucta 130W enerjini emiyor :D gel gelelim işlemci 95 dereceye kadar vurabiliyorken adaptör ılık :D

Hocam örneğin 500wattın 200wattı ısıya 300wattı hareket enerjisine dönüşüyordur. İşlemcide 500wattın hepsi ısıya dönüşüyor.

Bu soruyu anlayamadım bile.

:D :D

Yeni konular

Geri
Yukarı