İşlemci ile ısıtıcı nasıl yapılır?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, elimde boşta duran Pentium E2200 işlemci var ve bu işlemci ile elimi ısıtacak bir ısıtıcı yapmak istiyorum fakat YouTube videolarından pek bir şey anlamadım. Elimde 12V bir adaptör var, uçlarını işlemci pinlerinin üzerinde rastgele gezdirdim ve birkaç anlık kıvılcım çıkıp "pat, pıt" sesleri çıkardı. Yapan varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim, 775 pin voltaj girişini gösterdiği yer çok işime yaradı.

@Emirozzy @phan metal @MSİ MEG Z790 GODLIKE @Hyper_6902 Arkadaşlar hahaha atmışsınız fakat daha kışa girmeden elektrik faturası 400 TL gelince böyle bir şeye cidden ihtiyaç oldu, ellerim donuyor bilgisayar başında. Şu anda başarılı 20-25 saniye içerisinde 25-30 dereceye rahat ulaştı işlemci, geriye tek kalan kabloları tutturmak oldu. Nejdet usta gene yardıma koştu.

Çok teşekkür ederim, 775 pin voltaj girişini gösterdiği yer çok işime yaradı.

@Emirozzy @phan metal @MSİ MEG Z790 GODLIKE @Hyper_6902 Arkadaşlar hahaha atmışsınız fakat daha kışa girmeden elektrik faturası 400 TL gelince böyle bir şeye cidden ihtiyaç oldu, ellerim donuyor bilgisayar başında. Şu anda başarılı 20-25 saniye içerisinde 25-30 dereceye rahat ulaştı işlemci, geriye tek kalan kabloları tutturmak oldu. Nejdet usta gene yardıma koştu.
Güle güle kulanın :D

Yeni konular

Geri
Yukarı