%100 yerli denilen telefonlar gerçekten yerli mi?

@BERWAR %100 yerli kavramı tamamen saçmalık zaten sadece çip üretimi için tasarımı başka şirket yapıyor üretimi başka şirket üstleniyor fabrika başka şirkete ait... Birçok şirket ortaklaşa bir üretim gerçekleştiriyor Samsung'da dahil buna.

çip üretimi için tasarımı başka şirket yapıyor üretimi başka şirket üstleniyor fabrika başka şirkete ait... Birçok şirket ortaklaşa bir üretim gerçekleştiriyor Samsung'da dahil buna.
Aksini iddaa etmiyorum farkındaysan. Samsung diğer üreticilere göre biraz farklı. Samsung ekran, yonga, kamera, RAM, dahili hafıza, batarya gibi bileşenleri kendisi yapıyor. Samsung da gerektiğinde batarya, kamera sensörü ve yongayı başka firmalardan alıyor.

@BERWAR Evet, karşı çıkmadım zaten senin dediklerinin üstüne ekledim Samsung diğer firmalara nazaran daha fazla komponentin üretimini üstleniyor mesela IPhone'ların ekranının Samsung tarafından üretildiğide herkesce bilinen bir şey ama Samsung bile %100 kendisi üretemez.

Son düzenleme:
Saçmalamışsın. "%100 yerli ve milli" kavramı zaten başlı başına saçmalık.
1 tane patenti bile yok dediğin markaların onlarca patenti var türkpatent'ten bakabilirsin.
Kendi UI arabirimimiz olmasa da olur açık kaynaklı olanların kullanılması daha mantıklı zaten bütün dünyada bu böyle.
Kısacası kandırmaca falan değil yüksek teknoloji üretmek yoğun çaba ister, süreklilik ister, büyük yatırımlar gerektirir, ürünün kaliteli olması yetmez pazarlamak gerekir, sırf Apple'ın yarattığı elit hava yüzünden aylarca çalışıp kaç aylık maaşını telefona verenler var, bugün ekip yarın biçemezsin Türkiye bu yönde çok fazla atım atmıyor dolayısıyla yerli teknoloji markalarımız olmuyor.

Apple kaliteli mi kaliteli. Huawei kalitelii mi kaliteli. Benim aldığım cihaz 1, 2 aya teknik arıza gösterecekse yerli marka almanın bir manası yok. Ayrıca tüm markaların kendi arabirimleri var. EMUI, MIUI, One UI, oxygenui. Türkiye zaten teknolojye önem vermiyor.
Saçmalamışsın. "%100 yerli ve milli" kavramı zaten başlı başına saçmalık.
1 tane patenti bile yok dediğin markaların onlarca patenti var türkpatent'ten bakabilirsin.
Kendi UI arabirimimiz olmasa da olur açık kaynaklı olanların kullanılması daha mantıklı zaten bütün dünyada bu böyle.
Kısacası kandırmaca falan değil yüksek teknoloji üretmek yoğun çaba ister, süreklilik ister, büyük yatırımlar gerektirir, ürünün kaliteli olması yetmez pazarlamak gerekir, sırf Apple'ın yarattığı elit hava yüzünden aylarca çalışıp kaç aylık maaşını telefona verenler var, bugün ekip yarın biçemezsin Türkiye bu yönde çok fazla atım atmıyor dolayısıyla yerli teknoloji markalarımız olmuyor.

Ayrıca en dandik işlemciyi cihazına koyupta iPhone çakması tasarımıyla birleştirilmesi yerli olmuyor maalesef :D

Apple kaliteli mi kaliteli. Huawei kalitelii mi kaliteli. Benim aldığım cihaz 1, 2 aya teknik arıza gösterecekse yerli marka almanın bir manası yok. Ayrıca tüm markaların kendi arabirimleri var. EMUI, MIUI, One UI, oxygenui. Türkiye zaten teknolojye önem vermiyor.

Ayrıca en dandik işlemciyi cihazına koyupta iPhone çakması tasarımıyla birleştirilmesi yerli olmuyor maalesef :D

Ben o cihazlara kalitesiz demedim zaten dünya çapında satan telefonlar bunların dışında Çin'in yerel markaları da var.
1-2 aya teknik arıza gösterecekse iade edebilirsin 2 yıl garanti sunmak mecburiyetindeler.
Ayrıca tüm markaların kendi arabirimleri yok bahsettiğin Çin markalarının arayüzleri Amerika ambargo uygulayınca mecburen geliştirmek zorunda kaldılar.
"En dandik" "falancanın çakması" gibi saçma sapan argümanlarla bir çıkarım yapamazsın.

Geri
Yukarı