1000-1100 TL arası oyun bilgisayarı toplama

Bu bütçe için en mantıklı sistem 7860K olacaktır. Yalnız Toshiba HDD tavsiye edilmiyor. Çok arıza çıkarıyormuş. WD ya da Seagate olabilir.

Bu bütçede illa bir yerlerden kısmak gerekiyor bende elimden geldiğince ilerde bütçe oldukça eklemeler yapılabilecek bir sistem oluşturmaya çalıştım;
ASUS A88XM-A Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 VGA&DVI Anakart
AMD A10 7850K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram
Sandisk 120GB Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 520MB / Yazma 180MB)
FRISBY FC-5840B 350W MidT ATX SİYAH KASA
Bu sistem vatanda 1,272tl gibi bir fiyata geliyor eğer bütçeyi geçti illa fiyat düşsün derseniz işlemciyi değiştirebilirsiniz ama 113 TL gibi bir fark için değmez diye düşünüyorum.
AMD A8 7650K Soket FM2+ 3.3GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU

Sisteme ileride ekstra 8GB daha ram, HDD, ve ihtiyaç duyduğunuzda da ekran kartı satın alarak sitemde parça çıkarmadan ekleme yapıp yükseltme yapmanız mümkün.

Bu sistem direkt çöp hocam. Ayrıca diğer bir arkadaşta msi önermiş o anakartta hüzündür. fm2 soket ile mutlu olanını ben görmedim eğer siz biliyorsanız lütfen aydınlatın

Bu sistem direkt çöp hocam. Ayrıca diğer bir arkadaşta msi önermiş o anakartta hüzündür. fm2 soket ile mutlu olanını ben görmedim eğer siz biliyorsanız lütfen aydınlatın
Açıkçası bu birazda ne beklediğinize bağlı olarak değişir. Bildiğim A serisi kullanan ve oldukça memnun olan insanlar var; sonuçta herkesin orta üst seviye bilgisayar toplaması beklenemez. Özellikle evde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak, oyun oynatıp eğlendirmek, heveslerini almalarını sağlamak için son derece iyi çözümler, ileride elinize para geçtikçe de daha düşük maliyetle yükseltmeye müsaitler. Tabi yükseltme denince yüksek bir ekran kartından bahsetmiyoruz ama bugün 700-800 TL bandında olan kartlar ileride sisteme takıldığında son derecede güzel çalışıyor.

Screenshot_20161020-222828.png
Al kardeşim bu iyi sistemdir kuzenime topladım 1030 tl .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı