1000₺-1500₺ sistem toplama

Şunu 100-150TL pazarlık yapıp almaya çalış çok iyi bir kart bakımını falan ben yaparım ama kendime kaçırma ihtimalim var. 🤣
Uğraşmak istemiyorsan;
Bunu 450'ye indirebilirsin bir de temiz gözüküyor.
Bu da temiz gözüküyor.

İlkine yazdım satmış.
2. RX560 yanaşmak istemiyorum fazla.
3. gene satmış 😂😂

Hocam tam olarak ne kadara sistem topladınız valla merak ettim. Bende Xeon sistem topladım. Önümüzdeki sene ekran kartı alacağım inşallah.
Kısaca anlatmam gerekirse;
1000-1500TL gibi bir bütçem vardı bu arkadaş gibi. GTX 680 gibi eski kartlara bakınıyordum Sahibinden de. Daha sonra ise soru sormak için burada konu açıyordum. Bir gün konuma biri geldi dedi ki 520 liraya size RX570'imi satabilirim. Ben de ucuz fiyatı görünce hemen uçtum arkadaşla konuşmaya başladım. Bana 2 adet kaliteli modellerden Cooler Master kasa fanı + ekran kartını 500 liraya saydı. :D Ekran kartı ise sadece 1 yıllıktı ve arkadaş bana satmadan önce termal macununu Xigmatek PTI 3606 ile değiştirmişti, yükte 70 derece üstünü ve 1200RPM fan hızı üstünü görmedim, fanları ekran kartının altına ekleyince daha da düştü sıcaklıklar, boşta 25 derecede falan takılıyordu kart. :D Anakart konusunda ise 0'ı 480 lira civarı olan Asus Prime A320M-K (en kaliteli A320 anakartlardan) anakartı 300 liraya satan bir adam gördüm. Ses kartı bozukmuş. Ben 10-20 liraya ucuz ses kartlarından alıp yaşarım sonuçta performans önemli falan diye aldım ve BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ses geldi. :D Adam 2017'de çıkan sürümü kullanıyordu, böyle sorunlar olması normal. Anlayacağınız anakartı da ucuza getirdim. İşlemci ise adam 275-300 arası bir şey satıyordu pazarlık yapıp 220'ye aldım. RAM'leri ise 4x2 2666MHz olarak 200 liraya aldım ve overclock yaptım. PSU olarak önceden 0 aldığım Sharkoon SHP650 80+ var, depolama birimi olarak laptopumdan söktüğüm HDD'yi kullanıyorum. Hali hazırda elimdekileri saymazsak 1000TL civarına topladım kasayı. Şu an birçok oyun oynuyorum hepsini 1080P Ultra'ya çekip oynuyorum bayağı iyi oluyor.
Sonradan SSD eklemesi, güzel bir hava akışı olan kasa eklemesi ve 1600 12nm eklemesi yapacağım, daha iyi olacak. Aslında daha bütçem vardı ancak ucuza böyle bir kasa topladım demek için kıstığım kadar kıstım. :) Siz Xeon 3440 mı alacaksınız? İyi işlemcidir.

1000-1500TL gibi bir bütçem vardı bu arkadaş gibi. GTX 680 gibi eski kartlara bakınıyordum sahibinden de. Daha sonra ise soru sormak için burada konu açıyordum. Bir gün konuma biri geldi dedi ki 520 liraya size RX570'imi satabilirim. Ben de ucuz fiyatı görünce hemen uçtum arkadaşla konuşmaya başladım. Bana 2 adet kaliteli modellerden Cooler Master kasa fanı + ekran kartını 500 liraya saydı. :D ekran kartı ise sadece 1 yıllıktı ve arkadaş bana satmadan önce termal macununu Xigmatek ptı 3606 ile değiştirmişti, yükte 70 derece üstünü ve 1200RPM fan hızı üstünü görmedim, fanları ekran kartının altına ekleyince daha da düştü sıcaklıklar, boşta 25 derecede falan takılıyordu kart. :D anakart konusunda ise 0'ı 480 lira civarı olan ASUS Prime A320M-K (en kaliteli A320 anakartlardan) anakartı 300 liraya satan bir adam gördüm. Ses kartı bozukmuş. Ben 10-20 liraya ucuz ses kartlarından alıp yaşarım sonuçta performans önemli falan diye aldım ve BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ses geldi. :D adam 2017'de çıkan sürümü kullanıyordu, böyle sorunlar olması normal. Anlayacağınız anakartı da ucuza getirdim. İşlemci ise adam 275-300 arası bir şey satıyordu pazarlık yapıp 220'ye aldım. RAM'leri ise 4x2 2666MHz olarak 200 liraya aldım ve overclock yaptım. PSU olarak önceden 0 aldığım Sharkoon shP650 80+ var, depolama birimi olarak laptopumdan söktüğüm HDD'yi kullanıyorum. Hali hazırda elimdekileri saymazsak 1000TL civarına topladım kasayı. Şu an birçok oyun oynuyorum hepsini 1080P Ultra'ya çekip oynuyorum bayağı iyi oluyor.
Sonradan SSD eklemesi, güzel bir hava akışı olan kasa eklemesi ve 1600 12nm eklemesi yapacağım, daha iyi olacak. Aslında daha bütçem vardı ancak ucuza böyle bir kasa topladım demek için kıstığım kadar kıstım. :) siz Xeon 3440 mı alacaksınız? İyi işlemcidir.

Yavaştan umudumu yitiriyim galiba ben ahsjhahahs.

@Snmzibr19
RX560 iyidir la neden yanaşmıyorsun. Ekran kartı kategorisine gel en fazla 800 yap fiyatı dolaş sayfaları. İlgini çeken bir tane bulursun. Sen ekran kartını dert etme veririm ben kendiminkini önce işlemci RAM falan hallet GPU'yu en sona bırak.

1000-1500TL gibi bir bütçem vardı bu arkadaş gibi. GTX 680 gibi eski kartlara bakınıyordum sahibinden de. Daha sonra ise soru sormak için burada konu açıyordum. Bir gün konuma biri geldi dedi ki 520 liraya size RX570'imi satabilirim. Ben de ucuz fiyatı görünce hemen uçtum arkadaşla konuşmaya başladım. Bana 2 adet kaliteli modellerden Cooler Master kasa fanı + ekran kartını 500 liraya saydı. :D ekran kartı ise sadece 1 yıllıktı ve arkadaş bana satmadan önce termal macununu Xigmatek ptı 3606 ile değiştirmişti, yükte 70 derece üstünü ve 1200RPM fan hızı üstünü görmedim, fanları ekran kartının altına ekleyince daha da düştü sıcaklıklar, boşta 25 derecede falan takılıyordu kart. :D anakart konusunda ise 0'ı 480 lira civarı olan ASUS Prime A320M-K (en kaliteli A320 anakartlardan) anakartı 300 liraya satan bir adam gördüm. Ses kartı bozukmuş. Ben 10-20 liraya ucuz ses kartlarından alıp yaşarım sonuçta performans önemli falan diye aldım ve BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ses geldi. :D adam 2017'de çıkan sürümü kullanıyordu, böyle sorunlar olması normal. Anlayacağınız anakartı da ucuza getirdim. İşlemci ise adam 275-300 arası bir şey satıyordu pazarlık yapıp 220'ye aldım. RAM'leri ise 4x2 2666MHz olarak 200 liraya aldım ve overclock yaptım. PSU olarak önceden 0 aldığım Sharkoon shP650 80+ var, depolama birimi olarak laptopumdan söktüğüm HDD'yi kullanıyorum. Hali hazırda elimdekileri saymazsak 1000TL civarına topladım kasayı. Şu an birçok oyun oynuyorum hepsini 1080P Ultra'ya çekip oynuyorum bayağı iyi oluyor.
Sonradan SSD eklemesi, güzel bir hava akışı olan kasa eklemesi ve 1600 12nm eklemesi yapacağım, daha iyi olacak. Aslında daha bütçem vardı ancak ucuza böyle bir kasa topladım demek için kıstığım kadar kıstım. :) siz Xeon 3440 mı alacaksınız? İyi işlemcidir.

Valla maşallah hocam. Resmen bedavaya toplamışsın sistemi. Şu an hayretler içerisindeyim. :D.

Ben bir arkadaştan hazır sayılacak sistem aldım.
Xeon X3440.
4x4 16 GB 1600 MHz RAM.
P55 anakart.
Bu ışıklı kalın işlemci fanlarından.
Kasa.
120 GB SSD.
250 GB HDD.
400 Watt PSU.

Toplam 900 TL'ye aldım. Koronadan dolayı şu an bilgisayar öğrenci evimde. Ayrıca kendi HDD m vardı 640 GB'lık onu taktım.
Ayrıyeten indirimdeyken Gigabyte 650W 80bronz PSU'yu 300 TL'ye kredi kartı 6 taksit le aldım. İşte boşa çıkan PSU + HDD ve eski Pentium şu kasamı satıp üstüne 100 200 koyup RX570 alma niyetim vardı. O da seneye :D.
Ekran kartı da eski kasamda vardı. HD 5570 gibi bir şey, onu taktım. Pek sisteme yakışmıyor ama şimdilik iş görüyor. :)

@Milijas
Sizde iyi fiyata almışsınız gerçekten, o fiyat bandında hazır sistemlere bir göz atmıştım, 8GB RAM cennet gibi. :D Bir de sizde SSD falan da var. Zaten Xeon 3440 OC edildiğinde RX580 bile besleyebiliyor çok iyi bir işlemci. RX570 iyi gider bu sisteme. :)

@Snmzibr19
RX560 iyidir la neden yanaşmıyorsun. Ekran kartı kategorisine gel en fazla 800 yap fiyatı dolaş sayfaları. İlgini çeken bir tane bulursun. Sen ekran kartını dert etme veririm ben kendiminkini önce işlemci RAM falan hallet GPU'yu en sona bırak.

Tamam en doğrusu o şekil zaten daha topluyum para 300-400₺ ekran kartı bütçesi 700-800 rahat olur.

Yavaştan umudumu yitiriyim galiba ben ahsjhahahs.

Hocam hangi şehirdesiniz? İnternetten bir iki ilana bakalım belki denk gelir.

@Milijas
Sizde iyi fiyata almışsınız gerçekten, o fiyat bandında hazır sistemlere bir göz atmıştım, 8 GB RAM cennet gibi. :D bir de sizde SSD falan da var. Zaten Xeon 3440 OC edildiğinde RX580 bile besleyebiliyor çok iyi bir işlemci. RX570 iyi gider bu sisteme. :)

Valla hocam RX580 olursa tadından yenmez. Ama o kadar çok mining kart var ki insan korkuyor ekran kartı almaya.
Üstüne bir de şu an millet elinde 1050 Ti'lı sistemlere 5000 falan istiyor Letgo'da. Çıldırıyorum yav. :D.

@Milijas
Sizde iyi fiyata almışsınız gerçekten, o fiyat bandında hazır sistemlere bir göz atmıştım, 8 GB RAM cennet gibi. :D bir de sizde SSD falan da var. Zaten Xeon 3440 OC edildiğinde RX580 bile besleyebiliyor çok iyi bir işlemci. RX570 iyi gider bu sisteme. :)

120GB SSD 500GB HDD mi alsam yoksa 240GB SSD mi alsam yoksa sade HDD mi alsam?
Hocam hangi şehirdesiniz? İnternetten bir iki ilana bakalım belki denk gelir.

Valla hocam RX580 olursa tadından yenmez. Ama o kadar çok mining kart var ki insan korkuyor ekran kartı almaya.
Üstüne bir de şu an millet elinde 1050 Ti'lı sistemlere 5000 falan istiyor Letgo'da. Çıldırıyorum yav. :D.

Hataydayım ve aynen RX470 aldım mining çıktı adam mining yok demişti böyle tipler var bir de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı