1000-1500 TL bütçe ekran kartı önerisi

Unknwn

Decapat
Öncelikle Herkese Merhaba.

Bu güzel Aileyi YouTube'dan sürekli takip ediyorum ve çok beğeniyorum.
Yeni konu açmak istemedim kirlilik olmasın diye burayı uygun görüp yazma gereğinde bulundum ve yardım ve öneri almak için burayı seçtim.

Ekran kartımı değiştirmek istiyorum NVIDIA 4 GB üzeri olmalı, fiyat aralığı 1000-1500 civarı.
Harddisk'imi SSD ile değiştirmeli miyim, RAM yeterli yeterli olur mu?
Uyum konusundaki önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Bileşenler:
Kasa: 600 Watt Xilence
HDD: 500 GB WD Caviar Blue SATA 16MB Cache
sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Herkese Merhaba.

Bu güzel Aileyi YouTube'dan sürekli takip ediyorum ve çok beğeniyorum.
Yeni konu açmak istemedim kirlilik olmasın diye burayı uygun görüp yazma gereğinde bulundum ve yardım ve öneri almak için burayı seçtim.

Ekran kartımı değiştirmek istiyorum NVIDIA 4 GB üzeri olmalı, fiyat aralığı 1000-1500 civarı.
Harddisk'imi SSD ile değiştirmeli miyim, RAM yeterli yeterli olur mu?
Uyum konusundaki önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Bileşenler:
Kasa: 600 Watt Xilence
HDD: 500 GB WD Caviar Blue SATA 16MB Cache
Eki Görüntüle 495182
Bence i5 2. nesile para yatırmayın zaten alacağın çoğu kart ile dar boğaz olacak 1080p de. Ama diyorsan sadece 1-2 sene kullanılacak bilgisayar sonra rafa kaldırılacak Önce ekran kartının tam modeli nedir HD 6800 series yazıyor sadece ? Birde SSD alın HDD depolama olarak dursun. Bana kalırsa masrafa değmez aynı düzeyde i3 bir sistem kullanıyorum CS:GO LOL sorunsuz ama diğer oyunlar için aynısı söylenemez :(

Bence i5 2. nesile para yatırmayın zaten alacağın çoğu kart ile dar boğaz olacak 1080p de. Ama diyorsan sadece 1-2 sene kullanılacak bilgisayar sonra rafa kaldırılacak Önce ekran kartının tam modeli nedir HD 6800 series yazıyor sadece ? Birde SSD alın HDD depolama olarak dursun. Bana kalırsa masrafa değmez aynı düzeyde i3 bir sistem kullanıyorum CS:GO LOL sorunsuz ama diğer oyunlar için aynısı söylenemez :(
Anladım, yani masraf çıktı i7 şart oldu anladığım kadarıyla.
Ekran kartı tam ismi olarak en son bunu bulabildim doğrumu buldum bilmiyorum
ekran.png

Bu sistemi 9 senedir kullanıyorum hala çok iyi performans alıyorum ama bir iş için ekran kartı desteklemiyor nvidia almam gerekliymiş.
i7 alırsam hangi ekran kartını tavsiye edersiniz, ana kart uyumlu olur mu önerileriniz bekliyorum, Saygılar..

i5 3470 den önce kullandığım işlemciydi sistemimde hala rx570 var işlemcin yetersiz kalacağı için bence en azından 4. nesil bi işemciye geçmeni veya 3. nesil bir i7 almanı tavsiye ederim

Anladım, yani masraf çıktı i7 şart oldu anladığım kadarıyla.
Ekran kartı tam ismi olarak en son bunu bulabildim doğrumu buldum bilmiyorumEki Görüntüle 495205
Bu sistemi 9 senedir kullanıyorum hala çok iyi performans alıyorum ama bir iş için ekran kartı desteklemiyor nvidia almam gerekliymiş.
i7 alırsam hangi ekran kartını tavsiye edersiniz, ana kart uyumlu olur mu önerileriniz bekliyorum, Saygılar..
İlk olarak i7 destekler PSU kalitesi nasıldır bilmiyorum ama 500W ise sorun olmaz herhalde ben bu sisteme yatırım yapmanızı önermem zaten iş içinde kullanıyorsunuz güncelleyin sistemi AMD platforma geçin yok ben istemiyorum derseniz GTX 1050 Tİ 4GB GTX 960 4GB bulunabilir bunların altına düşmemeye çalışın.
Bu arada işten kastınız nedir daha bilgili kişiler yardımcı olur :)

AMD Ryzen 1200-1400+A320M-B450M+8 GB+RX 460-470-570 (2.EL)
Bütçeye göre tercih yapabilirsiniz.

Peki iş için NVIDIA istiyorum diyor bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?
Bu arada arkadaşın önerileri arasında B450 anakartı ve R3 1200 almanızı tavsiye ederim elinizdeki işlemci RAM ve anakartı 500 TL alttı bir fiyattan satın kalan para ile de NVIDIA ekran kartı alabilirsiniz.

Kafam iyice karıştı, inanın iç donanım hakkında hiç bilgim yok ama arkadaşımı arayıp sorduğumda cuda destekli nvidia ekran kartı gerektiğini söyledi.
Şimdi özetle anladığım kadarıyla;
Anakart değişecek işlemci i7 olacak ve nvidia ekran kartı olacak değil mi ?

Kafam iyice karıştı, inanın iç donanım hakkında hiç bilgim yok ama arkadaşımı arayıp sorduğumda cuda destekli nvidia ekran kartı gerektiğini söyledi.
Şimdi özetle anladığım kadarıyla;
Anakart değişecek işlemci i7 olacak ve nvidia ekran kartı olacak değil mi ?
Anakart değişmesine gerek yok sadece i7 yeterli. iş için NVIDIA gerekli konusunu ben bilmiyorum biz sadece boşa yatırım olur yapmayın diye söyledik yeni sisteme geçilmesini.

İlk olarak i7 destekler PSU kalitesi nasıldır bilmiyorum ama 500W ise sorun olmaz herhalde ben bu sisteme yatırım yapmanızı önermem zaten iş içinde kullanıyorsunuz güncelleyin sistemi AMD platforma geçin yok ben istemiyorum derseniz GTX 1050 Tİ 4GB GTX 960 4GB bulunabilir bunların altına düşmemeye çalışın.
Bu arada işten kastınız nedir daha bilgili kişiler yardımcı olur :)
kasa 600w lık, henüz işe başlamadım arkadaşım yanına yardımcı olarak beni alacak sistemim yetersiz olduğu için kala kaldım :(
Anakart değişmesine gerek yok sadece i7 yeterli. iş için NVIDIA gerekli konusunu ben bilmiyorum biz sadece boşa yatırım olur yapmayın diye söyledik yeni sisteme geçilmesini.
Anladım, ileriye dönük olsun istiyorum bu yazdıklarınız, önerdikleriniz makul geldi sitede kredi kartına taksit bile var :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı