1000-1500 TL claw grip mouse önerisi

Bütçe
1200 - 1500

Mancare

Zeptopat
Ellerim büyük ve "claw grip" şeklinde mouse tutuyorum.

Oyun için değil, ergonomi ve hassasiyet arayışındayım.
Farenin biraz kaygan olması ve elime iyi oturması benim için çok önemli.

Bütçem 1-1.500 TL arasındadır ve üst düzey kaliteye ihtiyacım yok.

Ancak, elim oldukça uzun ve şu an kullandığım mouselarda elimde sanki bir muhabbet kuşu tutuyormuş gibi hissediyorum.

Bu nedenle, elime iyi oturan ve yüksek bir mouse arıyorum.

Sorularım:

1. Büyük eller ve claw grip tutuş şekli için hangi Mouse'ları önerirsiniz?
  2. Fnatic thorn fareyi Türkiye'de nereden satın alabilirim?
  3. Fnatic thorn, büyük eller ve claw grip için uygun bir mouse mu sizce?
Ek bilgiler:
  • Bütçe: 1-1.500 TL.
  • Tutuş şekli: Claw grip.
  • Aradığım özellikler: Ergonomi, hassasiyet, kayganlık, yükseklik.
  • Elim: Uzun.
Tecrübelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar,

Ne amaçla o alınana kadar o alınır vs bunu ifade edebilirseniz neye göre değerlendiriyorsunuz?
Logitech'in tüm modelleri fiyatına göre kötü olduğu için.
Fnatic Thorn demişsiniz lakin o farenin fiyatı 4000₺ civarı şu an. Ayrıca Türkiye'de stokta yok.
2. el fiyatı min 3200₺.
Fnatic Thorn palm tutuş için bir fare. Sizin bakmanız gereken Lamzu Atlantis tarzı simetrik fare olmalı.

Logitech'in tüm modelleri fiyatına göre kötü olduğu için.
Fnatic Thorn demişsiniz lakin o farenin fiyatı 4000₺ civarı şu an. Ayrıca Türkiye'de stokta yok.
2. el fiyatı min 3200₺.
Fnatic Thorn palm tutuş için bir fare. Sizin bakmanız gereken Lamzu Atlantis tarzı simetrik fare olmalı.

Öncelikle dürüst cevabın için teşekkür ederim.

Yeni yeni öğreniyorum o yüzden uygun mudur diye sormak istedim. Bildiğimden değil çok hoşuma gitmesinden dolayı bu şekilde düşündüm ve konuya o şekilde yazdım.

Bugün mağazada birçok mouse tecrübe etme şansım oldu.
Elime oturan en verimli büyük mouse ''RAZER Deathadder V2 X Hyperspeed'' modeliydi.

Orada pahalı olduğundan satın almadım.
Bu anlamda bana bu Mouse'u önerir misin?

Yoksa ''Logitech G502 X Lightspeed - G502 HERO'' bu mu?
Bu Mouse'u da kullandım ve ergonomik yapısı bana uygun değil gibi geldi. Deathadder çok daha iyi geldi ve bu mouse daha düşük her türlü Hero fark açıyor fakat ben elime uyumluğuna bakıyorum. Fikrin nedir?

Bu bütçede bilindik markaların ürünlerinin iyi olduğu şeyler malzeme kalitesi, garanti ve yazılım.
Bütçenizi hafif aşıyor lakin aşağıda linkini bıraktığım ürünü öneririm. Teknik bakımdan en üst seviyede.
En iyi sensör, en iyi MCU ve kaliteli switchleri ile çok iyi bir ürün. Shape olarakta Razer Viper V2 Pro ile neredeyse tamamen aynı shape. Polling rate olarak 4000Hz destekliyor. Lakin kutu içeriğinde gelen dongle 1000Hz destekliyor. Olmadı ileride 4000Hz dongle alırsınız. Dongle tek başına 550₺ civarında. Profesyonel FPS oyuncusu olmadığınız sürece gerek yok şahsen. Zaten 4000Hz polling ile pil çok kısa sürede tükeniyor.
Fare kablosuz lakin isterseniz kabloluda kullanabilirsiniz. Pili telefonlardaki gibi lityum pil olduğu için kolayca şarj edebilirsiniz.
Ürün yurtdışından geldiği için 2 hafta civarına elinize ulaşmış oluyor. Kargoyu gönderen kişi Amazon olduğu için gümrük vs. ödememiş olacaksınız. Garanti olarakta sanırım sadece Amazon'un 1 aylık iade hakkı olacak lakin emin değilim.
Prime ile alırsanız kargo bedava oluyor.

Bu bütçede bilindik markaların ürünlerinin iyi olduğu şeyler malzeme kalitesi, garanti ve yazılım.
Bütçenizi hafif aşıyor lakin aşağıda linkini bıraktığım ürünü öneririm. Teknik bakımdan en üst seviyede.
En iyi sensör, en iyi MCU ve kaliteli switchleri ile çok iyi bir ürün. Shape olarakta Razer Viper V2 Pro ile neredeyse tamamen aynı shape. Polling rate olarak 4000Hz destekliyor. Lakin kutu içeriğinde gelen dongle 1000Hz destekliyor. Olmadı ileride 4000Hz dongle alırsınız. Dongle tek başına 550₺ civarında. Profesyonel FPS oyuncusu olmadığınız sürece gerek yok şahsen. Zaten 4000Hz polling ile pil çok kısa sürede tükeniyor.
Fare kablosuz lakin isterseniz kabloluda kullanabilirsiniz. Pili telefonlardaki gibi lityum pil olduğu için kolayca şarj edebilirsiniz.
Ürün yurtdışından geldiği için 2 hafta civarına elinize ulaşmış oluyor. Kargoyu gönderen kişi Amazon olduğu için gümrük vs. ödememiş olacaksınız. Garanti olarakta sanırım sadece Amazon'un 1 aylık iade hakkı olacak lakin emin değilim.
Prime ile alırsanız kargo bedava oluyor.

Amazona güvenim sonsuz. Oradan yurtdışı ithal ücreti itibariyle başka şeyler aldım. Yalnız bu Mouse ve diğerleri için sunduğun hiçbir özellikle ilgilenemiyorum. Senin de dediğin gibi ''oyuncu'' değilim. İnşallah başka eli büyüklerin ilgisini çekerse oyun için tercih edebilirler.

Yalandan pil harcaaması saçtığı ''hz'' oranı önemli değil. Hassasiyet ve ped üstünde rahat kayması ve ellerim büyük olduğundan elime güzel oturması önemli oluyor. Bu mouse tarafından kullanıldı da mı önerdin? Yoksa sadece öneri mi?

Amazona güvenim sonsuz. Oradan yurtdışı ithal ücreti itibariyle başka şeyler aldım. Yalnız bu Mouse ve diğerleri için sunduğun hiçbir özellikle ilgilenemiyorum. Senin de dediğin gibi ''oyuncu'' değilim. İnşallah başka eli büyüklerin ilgisini çekerse oyun için tercih edebilirler.

Yalandan pil harcaaması saçtığı ''hz'' oranı önemli değil. Hassasiyet ve ped üstünde rahat kayması ve ellerim büyük olduğundan elime güzel oturması önemli oluyor. Bu mouse tarafından kullanıldı da mı önerdin? Yoksa sadece öneri mi?
Arkadaşımda var lakin yazılımını incelemedim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı