1000-1600 TL Bisiklet Önerisi

Painbot

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Boyum 170, kilom 67 ve yaşım 18. Okul zamanı okula gidip gelmek için ulaşım amaçlı bisiklet kullanıyorum ama yaz ayları dağda bayırda da sürmeyi istiyorum. Hangi çeşit bisiklet hangi boyda jantlı hangi frenli bisiklet almam gerekli bilmiyorum. Hatay'da yaşıyorum yollar orman gibi denilebilir :D önerilerinizi buna göre yaparsanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bulabilirsen carraro 24" FORCE 21 vites V-FREN almanı tavsiye ederim çok kaliteli bir bisiklet kendisi.Bende zamanında kulladım. FİYAT:1317 TL

Ben direk klasik bilgileri vereyim sana. Boyuna göre 27.5 alman daha iyi olucaktır. V-Fren veya farklı frenler mi almalıyım? Diye düşünüyorsan, V-Fren bakımı açısından çok kolaydır. Fakat ıslak günlerde janta su gelirse frenin performansı çok düşer. Ayrıca V-Fren jantada zarar veriyor. Disk fren ise çok daha iyi araba freni gibi tutar, fakat bakımı maliyetli ve sıkıntılıdır. Janta zarar vermez, su falan gelirsede sıkıntı olmaz. Alırsan 6-7 ay kadar bakımsız kullanabilirsin sanırım. Sonrasında bakım gerekir yağlama vs, vs. Alırsan bilindik markalardan almaya bak. Ayrıca Dağ bisikleti falan mı istiyorsun ona göre öneri yapabilirim.

Ben direk klasik bilgileri vereyim sana. Boyuna göre 27.5 alman daha iyi olucaktır. V-Fren veya farklı frenler mi almalıyım? Diye düşünüyorsan, V-Fren bakımı açısından çok kolaydır. Fakat ıslak günlerde janta su gelirse frenin performansı çok düşer. Ayrıca V-Fren jantada zarar veriyor. Disk fren ise çok daha iyi araba freni gibi tutar, fakat bakımı maliyetli ve sıkıntılıdır. Janta zarar vermez, su falan gelirsede sıkıntı olmaz. Alırsan 6-7 ay kadar bakımsız kullanabilirsin sanırım. Sonrasında bakım gerekir yağlama vs, vs. Alırsan bilindik markalardan almaya bak. Ayrıca Dağ bisikleti falan mı istiyorsun ona göre öneri yapabilirim.
Dağ bisikleti ve şehir bisikleti arasında kaldım ne yapmalıyım bilemiyorum. Daha çok yollarda kullanacağım ama yollar engebeli. Ne yapmalıyım?

Dağ bisikleti ve şehir bisikleti arasında kaldım ne yapmalıyım bilemiyorum. Daha çok yollarda kullanacağım ama yollar engebeli. Ne yapmalıyım?
Engebeli ise Dağ bisikleti öneririm. Fakat şehir bisikleti de alabilirsiniz size kalmış. Ama bana göre Dağ bisikleti daha iyi olur. Hepsiburadadan bir bakın dağ bisikletlerine, benim baktığım modeller kaldırılmış o yüzden öneri yapamayacağım.

Araziye girmeyi düşünüyorsan Dağ bisikleti daha iyi bir tercih olur. Bunun yanında arazi koşullarında fren stabilitesi önemli olduğundan hidrolik disk fren tercih edilmeli. 27.5" Jant ölçüsü ideal. Bütçen doğrultusunda sıfır düşünüyorsan bu model yeterli olur. Carraro - 27.5

Bana da önerebilirmisin maks 1000 lira bütçem var dağ bisikleti almak istiyorum boyum 1,75 kilom 109 amerikan futbol oyuncusuyum.

RockRider 520 öneriyorum, zamanında kullanmıştım şimdi büyük ihtimalle tekrar alacağım. Çok canavar bir şey.
açıkçası bu marka yani btwin nasıl bilmiyorum önerirmisin ? arkadaşım da var sana satarım dedi 2. el olarak kararsız kaldım açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı