Çözüldü 1000₺ bütçeye uygun 2. el Sony DSLR makine

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vomeroguz03

Hectopat
Merhaba arkadaslar. Daha once cok az da olsa D90, dort gün kadar 700D ve 200D kullandim. Biraz bilgim var. Bazi seyleri yalnizca teoride biliyor olsam da bir seyler yapabilecegimi düşünüyorum. Butcem cok fazla degil. Yaninda en azindan 18-55 lens gibi bir kit lens ile satilan, 1000₺’yi gecmeyecek, video konusunda 1080I 60FPS video cekebilecek bir makine ariyorum. Sony markali bir DSLR makine almayi düşünüyorum. Aklimda SLT-A33, SLT-A37, SLT-A55 makinelerinden birini almak var. Daha sonra basta 50mm f1.7 lens olmak uzere lensleri alacagim. Sizce 1000₺ butce ile alinabilecek en iyi DSLR fotograf makinesi bunlar mi? Sizce ne almaliyim? Eger Sony markali bir makine onerecekseniz a-mount lenslerle uyumlu bir makine onerirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler. İyi sosyaller.

@SideWinder

Hocam siz bu konularda bilgilisiniz bana yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aslında aynı fiyatta artık. Ama Canon için hem lens seçöeneği çok, hem 3. parti lenslker fazla hem de 2. El piyasası daha geniş. Aslında Sony ve Canon'un üst ve orta seviye Lens'leri aynı fiyatta gibi. Ama Sony'de giriş seviyesi ürün çok yok gibi.

Zaten çok Lens çeşitliliği de yok Sony'de yeni yeni eklemeye çalışıyorlar.

Sony kısmında 2. El A6000 bakabilirsin.
2. El olarak SOny'nin yanında Olympus ve Fujifilm de bakabilirsin. :)

Oncelikle cevap verdiginiz icin tesekkur ederim. Sizin cektiginiz fotoğraflari hayranlikla bakiyorum. Ayni zamanda sizin kadar profesyonel olmak istiyorum. Sizin bir öneriniz var mi? Aynasiz makinelerin lensleri pahali. Bu yuzden aynalı makineleri tercih etmeye calisiyordum. Lensleri cokta pahali olmayan makineler onerebilir misiniz?

Aslında aynı fiyatta artık. Ama Canon için hem lens seçöeneği çok, hem 3. parti lenslker fazla hem de 2. El piyasası daha geniş. Aslında Sony ve Canon'un üst ve orta seviye Lens'leri aynı fiyatta gibi. Ama Sony'de giriş seviyesi ürün çok yok gibi.

Çözüm

Hocam bende oyle dusundum. A3000 veya A6000 olabilir. Onlar aynasiz degil mi? Lensler konusunda biraz cep yakmiyor mu? Cevabiniz icin sagolun.

Eski bir gövde, sıkıntı çıkartabilir.

Esasen benim de 1000 TL'ye önerecek DSLR seçeneğim kalmadı... :( Piyasa çok kötü ve fiyatlar uçtu maalesef. İsterseniz biriktirmeye devam edin. :(

Yardımlarınız ve önerileriniz icin çok minnettarım. A5000 veya A6000 ikisinden birini alacağım. Daha sonra lensleri alacağım. Sizce fotoğrafçılıkla ilgilenen herkeste olması gereken lensler nelerdir? Öneride bulunabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı