1000 Mbps internet 100 Mbps hız veriyor

eyüpensar05

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar yeni geçiş yaptığım bir internet ne olduğunu tam bilmiyorum 1000 Mbps diye aldım bilgisayardada alınan 1000 Mbps yazıyor ancak Speedtest yaptığımda 100 Mbps 90 Mbps arasında geziyor. Ara sıra yükseliyor 400'e çıkıyor ama tekrar düşüyor. Sorun nedir, yardımcı olur musunuz?

Selamünaleyküm arkadaşlar yeni geçiş yaptığım bir internet ne olduğunu tam bilmiyorum 1000 Mbps diye aldım bilgisayardada alınan 1000 Mbps yazıyor ancak Speedtest yaptığımda 100 Mbps 90 Mbps arasında geziyor. Ara sıra yükseliyor 400'e çıkıyor ama tekrar düşüyor. Sorun nedir, yardımcı olur musunuz?

Wifi'dan kaç alıyorsunuz? Modem/Routerınızın ethernet portları Gigabit destekliyor mu?

Başka cihazlarda da sıkıntı aynı mı?

@chaturanga Wi-Fi'den kabloya göre daha düşük alıyorum kabloda 100 Wi-Fi'de 30 arası alıyorum evet gigabit destekli firmanın modemi.

Müşteri temsilcisiyle konuşsanız? Ethernet bağlantısıyla denediniz mi hiç?

Müşteri hizmetleri ile konuştum bilgisayarınız desteklemiyor dedi ancak destekliyor evet Ethernet ile de denedim.

Başka cihazlarda da sıkıntı aynı mı?

Evet aynı sorun başka cihazlarda da var.

Wi-Fi bağlantısı ile mi kullanıyorsunuz Ethernet mi?

Bilgisayarı soruyorsan Ethernet kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı