1000 Mbps internet kaç MB indirme hızı verir?

AMİDALA

Nanopat
Daha fazla  
Meslek
Pazarlama takım lideri
Arkadaşlar dün müşteri hizmetleri beni aradı. 1000 Mbps internet teklif etti bende onlara saniyede kaç MB indirme hızı veriyor diye sordum ve bana 1 GB dedi, bende kabul ettim, ödeme yaptım sonra hız testinde 118 MB verdi. Acaba düzelme olur mu yoksa hızı bu mu?

Arkadaşlar dün müşteri hizmetleri beni aradı. 1000 Mbps internet teklif etti bende onlara saniyede kaç MB indirme hızı veriyor diye sordum ve bana 1 GB dedi, bende kabul ettim, ödeme yaptım sonra hız testinde 118 MB verdi. Acaba düzelme olur mu yoksa hızı bu mu?

1024'ü 8'e böleceksiniz çıkan rakamı vermesi gerekiyor ancak geçikmeler vs derken ortalamama 110 120 Mbps arası indirme alırsınız.

1000/8 125MB verir saniyede.

1000/8 125MB verir saniyede.
1024 bende biliyorum.

Kablolu kullanırsan hızının hepsini alırsın indirme yaparken. Eğer kablolu kullanmıyorsan internet aygıtının kapasitesine kalmış.

Bit (1Gb) oldukları için 8'e böleceksiniz ve bulduğunuz rakam teorik bir rakam olup hiç parazit olmayan network-ler içindir. Lab sonuçlarında bile o rakamı görmeniz pek nadir olur.

Kim hangi firma bu hızı sürekli verebilecek ise ne mutlu bize...

Ama şu sorun var.
Kullandığınız modem/router ile sizin kullandığınız bilgisayar arasında o hızı destekleyecek bir bağlantı var mı?

Test sonuçlarında 200 MB görüyor olmanız ile gerçekten o download ı yapabilmeniz için gelen hat/kablonun desteklemesi ve o hızda yazma kapasitesi olan bir diskinizin de olabilmesi gerek 😄

Bende biliyorum hocam o kadar cahil değilim kadın bana 1gb indirme hızı vericek dedi bende kaç mbps diye sordum 1000 mbps dedi ne duyduğumu biliyorum zaten kayıt altına alınıyor konuşmalar dinleseler onlarda görür sadece sormak istedim
Mbps ve mb farklı şeyler. 1000'i 8'e böl saniyede kaç mb indirdiğini bulursun. Sana 1000 gigabit demiştir sen 1 gb anlamışsındır.

Bende biliyorum hocam o kadar cahil değilim kadın bana 1gb indirme hızı vericek dedi bende kaç mbps diye sordum 1000 mbps dedi ne duyduğumu biliyorum zaten kayıt altına alınıyor konuşmalar dinleseler onlarda görür sadece sormak istedim
1000 Mbps demek saniyede 125 mb indirme demek. Kadın size yanlış söylemiş o zaman, saniyede 1 GB indirmez.

Geri
Yukarı