1000 Mbps internette Steam indirmesi kesiliyor

berkanozcnn

Centipat
Daha fazla  
1656011919338.png

Arkadaşlar 1000 Mbps internetim var normalde sabit olarak Wi-Fi'den 400-500 Mbps almama rağmen Steam'de hem indirme hızım normale göre düşük. Hem de gördüğünüz gibi dosyayı indirirken kesik kesik indiriyor sürekli sıfırlanıyor indirme hızı. Sunucu değiştirmeyi falan forumda bulduğum çoğu şeyi denedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarıyla dosyayı indiriyor. Ardından onu diske yazıyor o yüzden hız düşüyor herhalde.

Hocam bildiğim kadarıyla dosyayı indiriyor. Ardından onu diske yazıyor o yüzden hız düşüyor herhalde.
Hocamızın dediği gibi, ilk önce dosyaları indiriyor sonra bu dosyaları çıkartıyor. Bu sebepten indirirken internet kullanıyor fakat sıkıştırmayı çıkarırken indirmeye ihtiyaç kalmadığı için kesiyor.

Eki Görüntüle 1429468

Arkadaşlar 1000 Mbps internetim var normalde sabit olarak Wi-Fi'den 400-500 Mbps almama rağmen Steam'de hem indirme hızım normale göre düşük. Hem de gördüğünüz gibi dosyayı indirirken kesik kesik indiriyor sürekli sıfırlanıyor indirme hızı. Sunucu değiştirmeyi falan forumda bulduğum çoğu şeyi denedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Diskin okuma yazma hızı indirme hızından düşük olduğu için kesiliyor.

Arkadaş doğru söylüyor her zaman indirme yapmıyor. Ama attığınız fotoğrafta 5MB/s gözüküyor. O kötü işte. Genel olarak mı böyle az yoksa ara sıra mı oluyor.
Diskin okuma yazma hızı indirme hızından düşük olduğu için kesiliyor.
Bu yüzden 5MB/s olabilir işte. SSD/HDD'nin modelini biliyor musunuz?

Arkadaş doğru söylüyor her zaman indirme yapmıyor. Ama attığınız fotoğrafta 5MB/s gözüküyor. O kötü işte. Genel olarak mı böyle az yoksa ara sıra mı oluyor.

Bu yüzden 5MB/s olabilir işte. SSD/HDD'nin modelini biliyor musunuz?
Sürekli indirmeyi kestiğinden dolayı indirmeye tekrar başladığında düşük hızla başlıyor yükselemeden yeniden kesiyor

Sistem özellikleriniz nedir?

256GB SSD'de işletim sistemi olduğunu varsayarsak bir laptop HDD'sine indiriyorsunuz galiba.

HDD, 1000 Mbps için yavaş geliyor. Disk yetişemediği için de geçici olarak RAM'e indirmeye başlıyor. RAM de dolunca yapacak bir şey kalmadığı için indirme kesiliyor. RAM'deki veriler diske yazıldıktan sonra indirme tekrar başlıyor.

Genellikle böyle oluyor.

256GB SSD'de işletim sistemi olduğunu varsayarsak bir laptop HDD'sine indiriyorsunuz galiba.

HDD, 1000 Mbps için yavaş geliyor. Disk yetişemediği için de geçici olarak RAM'e indirmeye başlıyor. RAM de dolunca yapacak bir şey kalmadığı için indirme kesiliyor. RAM'deki veriler diske yazıldıktan sonra indirme tekrar başlıyor.

Genellikle böyle oluyor.
çok teşekkür ederim hocam yorumların için

Yeni konular

Geri
Yukarı