1000 Mbps paketten 100 Mbps almak

Minimum CAT 6 kabloyla bağlı olduğunuzdan emin olun.
Daireme kadar giden fiber mevcut. Fiber Converter kullanmaktayım. Bu cihaz 1000 Mbps destekli bakır kısmı ise CAT 7.
1662113920650.png

İnternette ufak bir araştırma yaptım. Huawei forumda. Bir de CAT6 kablo ile bağlanıyorsunuz değil mi? MDU cihazı Gigabit modda olabilir, size cihazdan daireye kadar CAT6 kablo geliyor mu?

Daireden de modeme kadar CAT 6 gelmesi lazım.

Daireden de modeme kadar CAT 6 gelmesi lazım.
Doğru CAT6 mevcut fakat ben belirttiğim gibi dönüştürücü kullanıyorum yani CAT ile alakalı değil.

Daireme kadar giden fiber mevcut. Fiber Converter kullanmaktayım. Bu cihaz 1000 Mbps destekli bakır kısmı ise CAT 7.
Eki Görüntüle 1504325

Doğru CAT6 mevcut fakat ben belirttiğim gibi dönüştürücü kullanıyorum yani CAT ile alakalı değil.
Dönüştürücü ne için? O zaman dediğim gibi TT u arayıp Gigabit moda almasını isteyeceksiniz cihazı.

Bir de o MDU cihazına giren optik kabloda düğümler var. Sıkıntılı bir iş. Sorun çıkartabilir.

Bir de fiber dönüştürücüden çıkan fiber direkt modeme mi giriyor?

Dönüştürücü geçikme süresini düşürmek için senelerdir kullandığım sistem FTTH'a çevirme yapılmadığı için böyle bir şey yaptım daireye kadar CAT değil fiber gitmekte ama benim sistemimle TT'nin değil. Comnet'den hizmet alıyorum ve onlarda kayıt bıraktırdım fakat Gigabit modu olduğunu sanmıyorum. Ayrıca o düğümleri ekipler kendisi yapmıştı ışık değerini artırmak için.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    57,5 KB · Görüntüleme: 68
Destekliyor denmiş burada

Dediğim gibi Türk Telekomu arayın veya Comnet i Gigabit ethernet moduna çevirmek istediğinizi söyleyin.
Evet ama 2xGE yazmış halbuki 24 port var bilgilerin doğruluğuna inanmadım açıkcası.

Kayıt açıldı an ve an takip edeceğim bakalım ne olacak.

Geri
Yukarı