1000 Mbps Türk Telekom internet bufferbloat yapıyor

kwAhjs

Hectopat
Modem: ASUS TUF AX5400, ISS: Türk Telekom.

1000MBPS internet alıyorum ama QoS açınca download 140'lara iniyor. Bufferbloatta sadece upload değeriyle oynama imkanım yok mu? Açınca ikisi birden açılıyor.

Dosya Ekleri

• asd 2.png
    asd 2.png
    251,1 KB · Görüntüleme: 52
  • asd.png
    asd.png
    158,9 KB · Görüntüleme: 51
1000 Mbps dowloand 50 Mbps upload kullanıyorsun, bufferblot çıksa dahi önemi yok ki. Oyunlar da herhangi bir ping tesiri yok zaten. 1 gigabit hızın var. Ben de aynı paketi kullanıyorum test yaptığım zaman b çıkıyor yükleme yapınca normal de teste göre ping olması lazımmış ancak öyle bir olay olmuyor :) ve ayrıca bu tarz sitelere de çok güvenme.

QoS açmadağım zaman Upload Ms Active +120'lere kadar çıkıyor çok dalgalı oluyor. Bilmiyorum sadece uploadı yapsam bana yeter download açmamıza gerek yok.

Ama Download nasıl kapatılır onu bilmiyorum.

QoS açmadağım zaman Upload Ms Active +120'lere kadar çıkıyor çok dalgalı oluyor. Bilmiyorum sadece uploadı yapsam bana yeter download açmamıza gerek yok.

Senin dalgalanman mevcut o halde. Hız testi yapıp atar mısın?

QoS açıkmı kapalı mı?

ASUS Routerlarda Wi-Fi hızını nasıl kısıtlayabilirim?
Qos seçeneklerinden "Bant Genişliği Sınırlayıcı" olanı seçmeniz gerekir. Cihaza göre hız sınırı atanıyor. 1000 mbps internette Cake kullanmanızı önermem. Zaten hızı %70-75 aralığında sınırlarsanız genelde ping sıçraması yapmıyor. 750 mbps de yeterli gelir diye düşünüyorum.

Attığınız ekran görüntüsünde download hızını 1000 yapıp sadece upload kısıtlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı