1000 TL Anakart tavsiyesi

Uurcan1907

Zeptopat
Daha fazla  
selamünaleyküm 2 sene öncesine kadar hazır kasa satın almıstım.

sistem:
Ryzen 5 3600

2x8 3200 MHz RAM

ASUS A320M Gaming anakart mevcut. Overclock yapılmadıgı için ileride ihtiyac olursa yapayım diye anakartımı değiştirmek istiyorumm.

Birkaç model baktım.

ASUS Prime B450M-A II modelini düşünüyordum.

Asus Prime B450M-A II AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Anakart - incehesap.com

Alacakken biraz daha iyi bir şey al diyenler oldu bu modele bakıyorum.

bütçem 1000 TL civarında

Tomahawk'ın sogutması vs daha iyi dediler bu modele yoneldim.

Ya da sizin önerebileceğiniz sunu alırsan daha iyi olur dediginiz kartlar varsa paylasırsanız sevinirim. ( not: PC parçaları konusunda pek bilgim yoktur )

İyi forumlar.

Kasam da bu modeldir.

POWER BOOST VK-G3904S RGB USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Tomahawk'a göre daha iyi VRM yapısı daha iyi diye biliyorum. Micro ATX ama sorun olacağını düşünmüyorum. 2. seçenek olarak Tomahawk'da güzeldir. Şunu da eklemek isterim ses yongası bakımından da ASUS daha iyidir.
Ek olarak kasanın zaten mikro ATX desteği varmış yani alabilirsin.

Tomahawk'a göre daha iyi VRM yapısı daha iyi diye biliyorum. Micro ATX ama sorun olacağını düşünmüyorum. 2. seçenek olarak Tomahawk'da güzeldir. Şunu da eklemek isterim ses yongası bakımından da ASUS daha iyidir.
Ek olarak kasanın zaten mikro ATX desteği varmış yani alabilirsin.
Suan kullandıgım anakartta mATX . Micro atx olsun olmasın farketmez iyi birşey alalım da cok konu var b450 serılerınde bır suru marka model hangisini alacağım şaşırdım valla . Tomahawk için b450 serisinde alınabilecek en iyi kartlardan diye okudum . O yüzden bu karta yöneldim

Şu an kullandıgım anakartta mATX. Micro ATX olsun olmasın fark etmez iyi bir şey alalım da cok konu var B450 serılerınde bır suru marka model hangisini alacağım şaşırdım vallahi. Tomahawk için B450 serisinde alınabilecek en iyi kartlardan diye okudum. O yüzden bu karta yöneldim.

Doğrudur en iyi kartlardan ama en iyisi değil. Dediğim gibi ASUS'u 1. sıraya MSI'yı 2.sıraya koymalısın.

ASUS'u artılarını kaba bir şekilde özetleyelim.
  • ASUS 10 fazlı, MSI ise 6 fazlı bir VRM yapısına sahip. Özellikle değindiğimiz nokta burası.
  • ASUS 4400MHz RAM desteği sunarken MSI ise 4133MHz destek sunabiliyor.
  • ASUS da 2 adet M.2 yuvası varken MSI'da 1 tane.
  • SATA yuvası olarak MSI daha önde. 4 taneye karşılık 6 adet SATA portu var.
  • ASUS USB type a sayısı bakımından da daha iyi. 7 girişi karşılık MSI'da 5 giriş var.
  • Son olarak ise yukarıdada belirttiğim gibi ASUS'un ses yongası daha iyi.
Dediğimiz ve gördüğün gibi ASUS çok daha iyi bir anakart.

Doğrudur en iyi kartlardan ama en iyisi değil. Dediğim gibi ASUS'u 1. sıraya MSI'yı 2.sıraya koymalısın.

ASUS'u artılarını kaba bir şekilde özetleyelim.
  • ASUS 10 fazlı, MSI ise 6 fazlı bir VRM yapısına sahip. Özellikle değindiğimiz nokta burası.
  • ASUS 4400MHz RAM desteği sunarken MSI ise 4133MHz destek sunabiliyor.
  • ASUS da 2 adet M.2 yuvası varken MSI'da 1 tane.
  • SATA yuvası olarak MSI daha önde. 4 taneye karşılık 6 adet SATA portu var.
  • ASUS USB type a sayısı bakımından da daha iyi. 7 girişi karşılık MSI'da 5 giriş var.
  • Son olarak ise yukarıdada belirttiğim gibi ASUS'un ses yongası daha iyi.
Dediğimiz ve gördüğün gibi ASUS çok daha iyi bir anakart.
Yorumunn için teşekkür ederim güzel bilgiler vermişsin. Gaming gecesini bekliyorum bakalım hangı urun ındırıme gırerse onu alma taraftarıyım ( MSİ yada Asus markası olarak )
Pro s alırsan kafan rahat olur Tomahawk daha pahalı ve gereksiz Pro s N11 de indirimdeydi kaçırma derim.
Pro S - PLus II - Gaming diye modelleri var hepsinin fiyatları birbirine yakın aralarında ne gibi farklılıklar var acaba

Geri
Yukarı