1000 TL Bütçe Ekran Kartı Tavsiyesi

@Ercüment Solmaz bunu bana kanıtla Nvidia'dan kaynaklı olduğunu forumu terk ediceğim ! Bu kadar açık ve net konuşuyorum. Hiçbir zaman fanboyluk yapmadım ama bilmediğiniz konuyada yorum yapmayın tekrar söylüyorum Coil Whine ile Gpu'nun alakası yoktur.

Bence acelen yoksa GTX 960'ın çıkmasını bekle (bir ay civarı), fiyat performansı iyi olursa 1000TL altına bu kartı alabilirsin. Ya da 200-300 daha koy GTX 970 al. Bunlar dışında 1000TL civarında birşey alırsan; eski mimari olacak, yaklaşık 2 katı daha çok güç harcayan model olacak, 2-3 ay içerisinde aldığın fiyattan çok aşağılara düşecek. O yüzden 960 ya da 970 arasında tercih yap derim. Ben öyle yaptım bi kendime bi kardeşime 970 aldım.

@Ercüment Solmaz bunu bana kanıtla Nvidia'dan kaynaklı olduğunu forumu terk ediceğim ! Bu kadar açık ve net konuşuyorum. Hiçbir zaman fanboyluk yapmadım ama bilmediğiniz konuyada yorum yapmayın tekrar söylüyorum Coil Whine ile Gpu'nun alakası yoktur.
Ben gpu ile alakası var demedim. Nvidia firmaları bir bobin firmasından alışveriş yapmaya zorlar ve bu sorun tüm firmalar'da olur. Gpu tarafından sorun olacak ise bu mimari hatadan olur ama ben sanmıyorum. Ben Bir editörden görüş attım. İzleyip gör.

Bakır tellerin bobine gevşek bağlanması veya sıcaklık etkisiyle genleşmesi yüzünden bu ses çıkar. Bobinleri asus msi gibi markalar değil, GPU veren şirket sağlar bu yüzden her cihazda CW görülebilir. Mesela şarj aletleri nerdeyse hepsi aynı malzemelerle yapılıyor hepsinden de cw sorunu çıkar. Bir de işin standart sapması var. Coil whine bir sorundur ama bu sorun o PCB' yi ve bobini üreten firmaların üretimlerindeki hata payından kaynaklanır. Mobilden destan...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı