1000 TL bütçe ile Everest EPS-1660A PSU değiştirilmeli midir?

Bütçe
1000TL
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, PC kasama Everest EPS-1660A Power takılı ama iyi değil diyorlar. Bir tane Power buldum: MSI MAG A600DN 600W. Sizce takmam gerekli mi? Everest Power sistemimi ileride yakar mı veya 1000 TL civarında önerebileceğiniz kaliteli power tavsiyeniz var mı? Bilgisi ve tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Frisby 600W PSU vardı. 1 ay önce 1200 TL ile NZXT C650 Bronze ile değiştirdim. Sonrasında yakın zamanda bir öğrenciye de ikinci el Frisby PSU'yu 450 TL'ye sattım. Ben değiştirmeniz tavsiye ederim. Sonuçta bilgisayarınızı emanet ediyorsunuz.

MSI PSU yu satın almadıysanız, sistem özelliklerinizi belirtiniz ona göre tavsiyede bulunalım belki daha iyi öneriler çıkar.

MSI PSU'yu satın almadıysanız, sistem özelliklerinizi belirtiniz ona göre tavsiyede bulunalım belki daha iyi öneriler çıkar.

Satın almadım daha.
Sistem özellikleri;
Intel i3 7100(i5 6500 takacağım)
8 RAM(16 yükselteceğim)
ASUS B150M anakart.
Seagate 500GB HDD.
Fury e-spor 256 GB SSD.
RX500 Sapphire 4 GB(RX570'e yükselteceğim)

Bende de Frisby 600W PSU vardı. 1 ay önce 1200 TL ile NZXT C650 Bronze ile değiştirdim. Sonrasında yakın zamanda bir öğrenciye de ikinci el Frisby PSU'yu 450 TL'ye sattım. Ben değiştirmeniz tavsiye ederim. Sonuçta bilgisayarınızı emanet ediyorsunuz.

Hocam Everest PSU patlama sistem yakma olayları çok yaşanmış ikinci el kasa aldım Everest PSU ile beraber verdi daha yeni yeni kasayı çalıştırdım daha da bitmedi PSU patlar diye korkuyorum kasaya verdiğim paraya yazık olur.

Son düzenleme:
Hocam Everest PSU patlama sistem yakma olayları çok yaşanmış ikinci el kasa aldım Everest PSU ile beraber verdi daha yeni yeni kasayı çalıştırdım daha da bitmedi PSU patlar diye korkuyorum kasaya verdiğim paraya yazık olur.
Benim de aynı şekildeydi. Kasayı aldığımda içinde Frisby PSU verildi. Ben de patlama olaylarını duyduğum için değiştirme kararı aldım. Değiştirmek cidden zor değil. En fazla 2 saat sürüyor. Bir yerden sonra eğlenceli geliyor. Bilgisayarı emanet ettiğin bir bileşen olduğu için iyi marka almak önemli olur.

Benim de aynı şekildeydi. Kasayı aldığımda içinde Frisby PSU verildi. Ben de patlama olaylarını duyduğum için değiştirme kararı aldım. Değiştirmek cidden zor değil. En fazla 2 saat sürüyor. Bir yerden sonra eğlenceli geliyor. Bilgisayarı emanet ettiğin bir bileşen olduğu için iyi marka almak önemli olur.

Hocam peki benim Everest PSU'nün piyasa ne kadardır 400W.

Geri
Yukarı