1000 TL Bütçe ile Kasa ve PSU Önerisi

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Anakart boyutu : ATX
Ekran kartı boyutu : U=286.5 G=114.5 Y=50.2 mm

Ve en az 700W olmalı.
Bütçe 1000 TL fakat 50-100 TL'ye kadar esneyebilir ama fazlası zor gibi gözüküyor şimdilik.
Dediğim gibi kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum.

Benim aklımdaki kasa buydu : COOLER MASTER MasterBox MB511 RGB 700W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Başka bulamazsam bunu alacağım ve RGB'den çok modern gözükmesini tercih ediyorum. Fakat pek istediğim gibi bir şeye rastlamadım bu bütçeyle henüz. Bu yüzden de şu an mecburen RGB düşünüyorum.

Genel olarak güç kaynağının kasa ile birlikte alınmamasını söylüyor birçok kişi, haklılar da.
Ancak bu model için geçerli olmayabilir. Aynı modelin RGB olmayanı yani kırmızı LED olanını ve içinde güç kaynağı olmayanını kullanıyorum. Hava akışı gayet güzel, tavsiye edebilirim. İçindeki güç kaynağı da baktığım üzere kaliteli. Daha iyisi var mı bilemiyorum fakat aynı modeli kullanan veya bu bütçeye daha iyi tavsiye verecek olan arkadaşları da bekleyebilirsiniz.

Genel olarak güç kaynağının kasa ile birlikte alınmamasını söylüyor birçok kişi, haklılar da.
Ancak bu model için geçerli olmayabilir. Aynı modelin RGB olmayanı yani kırmızı LED olanını ve içinde güç kaynağı olmayanını kullanıyorum. Hava akışı gayet güzel, tavsiye edebilirim. İçindeki güç kaynağı da baktığım üzere kaliteli. Daha iyisi var mı bilemiyorum fakat aynı modeli kullanan veya bu bütçeye daha iyi tavsiye verecek olan arkadaşları da bekleyebilirsiniz.
Peki bu kasanın (MB511 RGB) içindeki PSU'ya nereden baktınız? Aradım fakat Cooler Master'ın kendi sitesinde bile bulamadım.

Burada Cooler Master Türkiye kendisi yanıtlamış.

Bütçeyi esnetebilirim dediğiniz için önermekte bir beis görmüyorum. Cooler Master H500'e baktınız mı? Psu ile gelmiyor ancak hem çok şık bir kasa, hem de hava sirkülasyonu en iyi kasalardan bir tanesidir.

Şu sıralar indirimde, şöyle linkini de bırakayım: Cooler Master Mastercase H500 RC-MCM-H500-IGNN-S00 Temperli Cam 200mm RGB USB 3.0 ATX Mid-Tower - incehesap.com

Hem mesh hem de akrilik ön panel ile birlikte geliyor, zevkinize göre yani.

Elbette Psu ile birlikte epey bir üstüne çıkıyor bütçenizin, en az 700 watt olmalı dediğinizi yeni gördüm. Kusura bakmayın bu yüzden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı