1000 TL bütçeye %60 veya TKL mekanik klavye önerisi

Bütçe
1000

Cigulipuff

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Illustrator
Merhaba!
Şu an kullanmakta olduğum SteelSeries Apex 5 Hybrid Blue Switch klavyeyi donanımsal sıkıntılar yaşadığım için değiştirmeyi düşünüyorum. ( Kendi kendine bilgisayar bağlantısı kopup geri geliyor günde 10-15 kez klavyeyi tak çıkart yapmak zorunda kalıyorum. )
Çizim ile uğraştığım için masamda daha az yer kaplayan %60 veya maksimum TKL bir mekanik klavye arayışı içerisindeyim. Bütçem maksimum 1000 TL. Klavyeyi Gaming ve typing amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Her türlü oyunu oynamaktayım bu yüzden Gaming tarafı benim için çok önemli. RGB konusu benim için gerekli değil. Genelde baktığım klavyeler red Switch. Daha önce red Switch bir klavye kullanmadım fakat diğer Switch'lere göre sessiz olması tercihim olacaktır. Araştırmalarım sonucu aklımda birkaç klavye oluştu fakat olumsuz yorumlarını da okuduğum için sizlerden de tavsiye istemekteyim. Tercihen beyaz bir klavye almayı düşünüyorum fakat Türkiye piyasasında çok fazla klavye ile karşılaşamadım. Banggood tarzı sitelerden alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Daha önce yurt dışı bazlı bu tarz sitelerden alışveriş yapmadım ve klavyenin elime ne kadar süre içerisinde elime ulaşacağından emin olmak istiyorum. Klavyenin elime ulaşması için çok beklemek istemiyorum. Aşağıya araştırmış olduğum birkaç klavyeyi bırakıyorum. Fikirlerinizi veya başka alternatif fikirleriniz varsa belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler!

Rampage KB-R135 Parvus Beyaz (Yorumlarda herkesin Rampage ürünleri alınmaz demesinden ötürü biraz soğumuş bulunmaktayım. Tasarımsal açıdan gözüme ne kadar güzel gözükse de.)

Altec Lansing Gri/Beyaz Red Switch ALGK8404GW (Markanın klavyesini ilk kez görüyorum. Bütçemin biraz altında olduğu için beni daha rahat ettirecektir. Rengi beyaz olmasa da standart siyah renkten farkı bir renk olduğu için değişik bir hava katabilir ama performans açısından bir fikrim yok.)

ASUS ROG STRIX Scope TKL ROG NX Red Beyaz (Bütçemin üzerinde bir fiyatı var ama kendimi biraz zorlayarak belki bu fiyata çıkabilirim diye listeme ekledim. Belki indirim kovalayabilirim, fiyatının düşmesini bekleyebilirim. Gelen yorumlar benim için önemli.)

Cooler Master CK721 RGB Red Switch (ASUS klavye ile aynı düşüncelerim geçerli. Bütçemin üzerinde fakat eğer fiyat performans açısından güzel denilirse düşünülebilir.)

Redragon K552 Kumara (Beyaz renginin stoku bitmiş durumda bütün sitelerde. Eğer tavsiye edilirse siyah rengini düşünebilirim.)

Sarftech Stk61 (Marka hakkında hiçbir fikrim yok. Yorumları okuduğumda olumlu olduğunu gördüm.)

Ajazz AK33 (Marka hakkında hiçbir fikrim yok. Yorumları okuduğumda olumlu olduğunu gördüm.)

Diğerlerini bilmem ama Rampage olanı yani ilk attığınızı sakın almayın. Arkadaşım ve ikizinde var, tuşları basmamazlık yapıyor. Klasik Rampage.

Diğerlerini bilmem ama Rampage olanı yani ilk attığınızı sakın almayın. Arkadaşım ve ikizinde var, tuşları basmamazlık yapıyor. Klasik Rampage.

Yorumun için teşekkür ederim. Evet yavaş yavaş Rampage'den soğumaya başladım gelen yorumlar ile birlikte.

Dun @@Xantern hocamin onerisi uzerine Cougar purı TKL RGB Gaming mekanik klavye (mavi Switch) aldim bu sabah elime ulasti. Guzel klavye. Fazla anlamıyorum ama begendim sahsen.

Araştıracağım. Teşekkür ederim. Blue Switch olması beni biraz düşündürüyor. Onun dışında gayet güzel bir klavye gibi duruyor. Daha sessiz olması tercihim. Bu yüzden red Switch bir klavye düşüneceğim sanırım.

Son düzenleme:
Yorumun için teşekkür ederim. Evet yavaş yavaş Rampage'den soğumaya başladım gelen yorumlar ile birlikte.

Araştıracağım. Teşekkür ederim. Blue Switch olması beni biraz düşündürüyor. Onun dışında gayet güzel bir klavye gibi duruyor. Daha sessiz olması tercihim. Bu yüzden red Switch bir klavye düşüneceğim sanırım.

Evet biraz sesli, İtopya'da bazi klavyelerde indirim var bakabilirsin istersen.

Evet biraz sesli, İtopya'da bazi klavyelerde indirim var bakabilirsin istersen.

Evet baktım İtopya'ya. İki adet klavye gözüme çarptı fakat ikisi de bütçemi biraz aşmakta.
ASUS ROG STRIX Scope TKL ROG nx ve Cooler Master ck721. diğer klavyelerin hepsi büyük. %60 veya TKL arayışındayım. Teşekkürler tekrardan.

Evet baktım İtopya'ya. İki adet klavye gözüme çarptı fakat ikisi de bütçemi biraz aşmakta.
ASUS ROG STRIX Scope TKL ROG nx ve Cooler Master ck721. diğer klavyelerin hepsi büyük. %60 veya TKL arayışındayım. Teşekkürler tekrardan.
Itopya demisim yanlislikla, Inventus diyecektim :D. Hatta dun konu acmistim hangisi alinir diye. Neyse baska arkadas atmis zaten link.

Yeni konular

Geri
Yukarı