1000 TL Bütçeye G3258 Sistem Toplama

M.Arslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. İlk defa sistem toplayacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Takdir edersiniz ki tecrübesizim. Vatan bilgisayarın sitesinde forumdaki önerilere birkaç değişiklik yaparak bir sistem topladım. Bütçem maksimum 1000 TL.

Evde hali hazırda 250GB Hard Disk(7200rpm), ses sistemi, Orta boy kasa, harici ses kartı, monitör, klavye ve mouse gibi birimler mevcut.

Yeni toplamak istediğim sistem aşağıdaki gibi;

asdasdqwed.jpg

Sorularım ise;

1-) Parçaların birbirine uyumu doğru mu?
2-)Ekran kartı giriş seviye oyunlar için yeterli mi?(Dota 2, silkroad, cs go vs..)
3-)Sisteme O.C işlemi gerçekleştireceğim 4.4ghz gibi bir hız ümit ediyorum. Seçtiğim işlemci fanı bu iş için yeterli mi?
4-)Seçmiş olduğum PSU (400w) sistemi kaldırır mı?
5-)4GB'lık RAM dediğim oyunlar ve günlük kullanım için yeterli olur mu?
6) Sistemle alakalı tavsiyeleriniz neler?

Şimdiden vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Evet, birbiriyle uyumlu.
  2. Evet, bahsettiğiniz oyunları ve piyasadaki yeni oyunları makul ayarlarda oynarsınız.
  3. Soğutucu seçiminiz fena sayılmaz, ama bütçeyi 50 TL daha artırabilirseniz yüksek performans sağlayacak bir fan önerebiliriz.
  4. 4GB RAM dediğiniz oyunlarda yeterli. Ama tek modül almayın. 2x2GB alın ki Dual Channel çalışabilsin bellekler.
  5. 60GB SSD'den çok verim alacağını düşünmüyorum. Bunun yerine SSD'yi iptal edip GTX 750 Ti falan alırsak, çok daha fazla performans sağlarız.

İlginiz için çok teşekkür ederim,
Tavsiyeniz doğrultusunda ssd yi iptal etme fikri aklıma yattı, Mevcut harddiskim benim için yeterli görünüyo.
Önerdiğiniz ekran kartı yerine Asus GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 ekran kartını takmam nasıl olur çünkü şuanda vatanda bu kartta 100 liralık indirim söz konusu.
Soğutucu bütçemi yükseltebilirim, tavsiyenizi bekliyorum.
Teşekkürler :)

Ama ekran kartı oyun için çöp. Bütçe 1.500 TL olsa sana ben sistem toplardım. Hiç değilse 500 TL daha biriktir ki sana sistem önereyim. Bu sistem olmamış.

Bu seneki oyunlar için R9 280 al hiç değilse.

Oyun için çöpmüş. Parasını ver R9 280 alsın adam madem.

Birnde Hdmi monitör kullanmayacaksan anakartı Msi H81M-P33 al. Çok daha ucuZ. Sorunsuz ve çok iyi overclock eden bir kart.

Adamın 500 TLsi olsa zaten 1500 TL pc toplama yazardı.50-100 tl olsa hani bir yere kadar ama %50 fiyat artışından bahsediyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı