1000 TL civarı telefon önerisi

1000 tl ye pek telefon bırakmadılar ki piyasada :D redmi 7a 8a derdik onlarda almış gitmiş. Benim tavsiyem bu fiyata 0 telefon almamanız alacağınız cihazlar hep eski cihazlar olur ya da vestel casper vs. 2 seçeneğiniz var ya 2. el temiz bakacaksınız letgo vb yerlerden ya da a101 e honor redmi serisi cihazlar geliyor piyasanın altında onları takip edip alabilirsiniz. Şu anda 799 tl ye honor 7s 1399 a redmi 8 4 gb versiyonlu satılıyor. 1400 e çıkıp onu alabilirsiniz şu anda en mantıklı şeyler bunlar.

1000 TL civarı telefon bakıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Maalesef yok. Keşke 1 ay önce, hatta 2 hafta önce baksaydınız. O zaman hiç olmazsa daha iyi telefonlar vardı. İkinci el bakın (şu anki dönem için önermiyorum, fırsatçı türedi ve hijyen dikkat edilmiyor olabilir.) veya piyasaların düzelmesini bekleyin. Sıfır olarak Meizu M6T var. M6T bulamazsanız Xiaomi Redmi GO olabilir.

Yedek önerim, Meizu yoksa alınabilir.

İlk önerim, varsa hemen alın.

Vestel v7 ya da Casper VIA E3 düşünüyorduk ama bunlara da pek güvenim yok nedense, keşke dediğiniz gibi 2-3 hafta önce baksaydım ama böyle olacağını bilmiyordum işte, neyse şimdilik dursun bakalım, piyasanın düzeleceği yok. Ama yapacak bir şey de yok, bayram sonrasına kalsın artık.

Vestel v7 ya da Casper VIA E3 düşünüyorduk ama bunlara da pek güvenim yok nedense, keşke dediğiniz gibi 2-3 hafta önce baksaydım ama böyle olacağını bilmiyordum işte, neyse şimdilik dursun bakalım, piyasanın düzeleceği yok. Ama yapacak bir şey de yok, bayram sonrasına kalsın artık.

Vestel, Casper, General Mobile, Reeder önermiyorum. Evet, keşke :D

N.

Neden önermiyorsunuz, evet yukarıda da yazdım benim de pek güvenim yok ama yerli markaları nedense pek önermiyorlar bunun sebebi ne?

Yerliye desteğim sonsuz. Ancak bu ve bazı Çin'li abudik gubudik firmalar var onları önermiyorum. Müşteri memnuniyeti sıfır, ürünleri dandik ve sorunlu ve mesele Casper zamanında bilgisayar konusunda çok insanı kandırmış bir firmadır. Parasını verdiğiniz bir ürünün uzun ömürlü olmasını herkes ister, ancak bu firmalar uzun ömürlü ürünler sunmuyorlar. En azından PC ve Telefon kategorisinde.

Anladım, şimdi bakıyorum da şikayet sitelerinde ve diğer forumlarda kullanıcılardan bayağı bir şikayet var bu markalar hakkında, zaten yerli denilip işlemcisi, işletim sistemi, ekranı vs. başka markalardan olan ürünler ne kadar yerli olur orası muamma.

Anladım, şimdi bakıyorum da şikayet sitelerinde ve diğer forumlarda kullanıcılardan bayağı bir şikayet var bu markalar hakkında, zaten yerli denilip işlemcisi, işletim sistemi, ekranı vs. başka markalardan olan ürünler ne kadar yerli olur orası muamma.
O açıdan yüzde yüz yerli bir üretici zaten yok bugün apple samsung xiaomi gibi firmalarda işlemcisini ekran teknolojisini vs farklı firmalardan alıyor işlemci konusunda qualcomm gibi mesela veya apple ın bazı modellerinde ekran panellerini samsunga yaptırması gibi. Tabii ki ürettikleri şeylerde kendi üretimleri bizim yerli üretim cihazlardan daha fazla ancak bizim ülkemizin bu alanda bir anda yerli üretim yapması mümkün değil destek verilerek yavaş yavaş olacak şeyler bunlar. Öncelikle yurt dışından getirip marka basarak başlar sonra ülkende üretip marka basarsın diyerek yavaş yavaş iç teknolojisine geçilir gibi. Ancak ülkemizde bizim yerli üretici ne hikmetse bu işin en iyisi markalardan daha fazla fiyata satıyorlar telefonlarını şimdilerde durum ne bilmiyorum ancak zamdan önce böyleydi. Tüketici sana neden güvenip daha pahalı olarak senden alsın ki tanımadan deneyimleyemeden?. Bu dediklerim vestel casper gibi üreticilere. Gm f/p cihaz olan discovery ile zamanında tr de en çok satan olmayı başarmıştı. Ancak cihazın soket arızası ölü piksel gibi sıkıntıları vardı bunu teknik servisle çabuk onarıp tüketiciye güven veremedi bugün gm 9 proda bile insanla bunu yaşıyor. Gm kendisine verilen fırsatı değerlendiremedi. Halk lg g2 gibi bir cihaz ile kendini sevdiren koca lg yi g3- g4 faciasından sonra harcadı keza htcyi seni neden harcamasın :D Diğer firmalarımıza örnek olmalı bence bunlar zor görünüyor ama :D

Yeni konular

Geri
Yukarı