1000 TL Ekran Kartı, İşlemci, Güç Kaynağı

furkanayk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart marka modelim Asus P5QPL-AM dir.

Ekran kartı için bütçem: 0-500 TL

İşlemci için bütçem: 0-300 TL

Güç kaynağı için bütçem: 0-200 TL

Lütfen bana bu fiyat aralıklarında oyun oynamak için söylediğim anakarta uygun en iyi performansı sağlayacak ürünleri önerirmisiniz.

(Ekran kartı için kafamda Gtx-750 var. İyimidir sizce? Yoksa daha iyi ne almalıyım?)

Güncel

İntel Quad 2 Core serisi işlemci yeterlidir. 8200 yada daha üstü. Ekran kartı GTX 750 gayet iyi iş çıkarır. PSU konusunda yorum yapamayacağım. Ama 400 watt rahat yeterli.

Emin misiniz vatan bilgisayarda bana en az 500 watt lık güç kaynağı gerektiği söylendi. Şuan kullandığım güç kaynağı 380 watt.

Merhaba, elinizde bulunan güc kaynagi yeterlidir. Gtx 750 ve 750 ti ekran kartlarini sorunsuz kullanabilirsiniz. 400 Watt markasiz güc kaynagi ile gtx 760 kullanan arkadaslarim var. Evet yanlis olabilir ama, 1 senedir sorunsuz kullaniyorsa abartmaya gerek yok.

Size yetmez diyen teknolojiden yoksun kalmis cahilede aldiris etmeyin. Vatan calisini yani, 100 yil sonrada ayni sekilde devam edecek cahiller. Arkadas birini ise aliyorsan "ALLAH" askina, adam gibi birilerini ise al.

Merhaba, elinizde bulunan güc kaynagi yeterlidir. Gtx 750 ve 750 ti ekran kartlarini sorunsuz kullanabilirsiniz. 400 Watt markasiz güc kaynagi ile gtx 760 kullanan arkadaslarim var. Evet yanlis olabilir ama, 1 senedir sorunsuz kullaniyorsa abartmaya gerek yok.

Size yetmez diyen teknolojiden yoksun kalmis cahilede aldiris etmeyin. Vatan calisini yani, 100 yil sonrada ayni sekilde devam edecek cahiller. Arkadas birini ise aliyorsan "ALLAH" askina, adam gibi birilerini ise al.
Çok teşekkür ederim hocam. Peki işlemci konusunda ne düşünüyorsun? Arkadaş intel core 2 core önermiş. Şuanda elimde bulunan işlemci intel core 2 quad. Ayrıca extra güç kaynağına gerek yoksa işlemciye de 500 tl bütçe ayırabilirim demek oluyor. Daha iyi bir işlemci önerebilirmisiniz anakartıma uyumlu?

Rica ederiz. Kusura bakmayin, suan müsait degilim bakamiyorum. Arastirin ve size uygun olan en iyi islemciyi 2. el güvenilir kaynaklardan alin. Arkadaslar size bütce artisi oldugu icin daha fazla örnekler sunacaktir.

Benim anlamadığın şu, şimdi benim anakartım P5QPL-AM ve ben Intel i serisi bir işlemci kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü yoksa değilmi?

Benim anlamadığın şu, şimdi benim anakartım P5QPL-AM ve ben Intel i serisi bir işlemci kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü yoksa değilmi?

Anakartın i serisi işlemcileri desteklemiyor. Senin işini en iyi şekilde göreceğini düşündüğüm bu sistemi topladım.
Güç kaynağın yeterli gibi göründüğünden güç kaynağı eklemedim.

2222222.png

Anakartın i serisi işlemcileri desteklemiyor. Senin işini en iyi şekilde göreceğini düşündüğüm bu sistemi topladım.
Güç kaynağın yeterli gibi göründüğünden güç kaynağı eklemedim.

Eki Görüntüle 109320
Öncelikle çok teşekkürler. Birkaç sorum olacak önerdiğiniz intel pentium işlemci benim şuan sahip olduğum intel core 2 quad dan üstünmüdür? Üstünse ne kadar üstündür. Bende 2 adet 2 gb kingston ram var. Kasaya bunları taksak olurmu acaba? Ancak ddr2 mi ddr3 mü olduklarını bilmiyorum. İsterseniz fotoğraflarını yollayabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı