1000 TL ekran kartı önerisi

Uzun zamandır güzel bir ekran kartı almak istiyorum.
Valorant, LoL ve PUBG Mobile gibi oyunlar için ekran kartı önerirseniz sevinirim.
Bütçem 400-1000 arası.
9500 GT ile kaldırmıyor maalesef.
Sistem özelliklerini bırakacağım. Ek olarak nelere takviye yaparsam daha iyi deneyim elde ederim?
Bu arada güzel bir monitör linki de bıraksanız çok sevinirim.
Öyle çok bütçem yok 70-100 FPS işimi görür
İlk önce şöyle açıklayayım. Lol vs PUBG Mobile sorununun ekran kartı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Benim eski laptopumun ekran kartı MXM soketliydi ve çıkarttığımda yani harici ekran kartsız sorunsuz oynabiliyordum. Bu oyunlarda yüksek bir grafik olmadığı için ekran kartından sorun yaşamıyorsun aslında. İ7 3630QM mobile işlemci ve 16 GB DDR3 ram ile oynayabildiğim oyunlar. Peki ben niye sorun yaşıyorum diyiceksin. Windows zaten kendi başına ortalama 2GB gibi ram yiyor ve işlemcinde biraz zayıf ama işlemcine kadar gelebilecek oyunlar değiller. Bir diğer seçenek ise PSU eskimiş veya düşük bir PSU ise biraz yüksek güç çekmeye başlayınca sisteminden güç kesiyor olabilir. Ben illa ekran kartı alacağım diyorsanda iyi bir kart çok zorlar sistemini. Düşük bir kart alayım diceksin o da paranı çöpe atmak olucak. Ekran kartı almanla da bitmeyecek olay çünkü büyük ihtimalle PSU yetmiyecek. Bana sorarsan bir tane 8 GB ram al ve işlemcinin, ekran kartının macunlarını tazeletip bakımını yaptır. Gidebildiği kadar git daha sonra paran oluduğunda güzel bir sistem toplarsın inşallah.

Valorant, LoL ve PUBG Mobile gibi oyunlar için ekran kartı önerirseniz sevinirim.
Bütçem 400-1000 arası.
Sistem özelliklerini bırakacağım. Ek olarak nelere takviye yaparsam daha iyi deneyim elde ederim?
R9 270x 280x 380 gibi ekran kartlarından birini alıp yanına 4gb ram alabilirsin veya Nvidia tarafından bir 960 970 gibi ekran kartlarından birini seçebilirisin yine 2.el 1050 ti ekran kartı alabilirsin uyguna getire bilirsen.

Bütçem 400-1000 arası.
İkinci El 1060 bile bulabilirsin iki ya da tek fanlı, bende var istersen satarım ikinci el istersen

Bütçem 400-1000 arası.
Sadece o oyunları oynucaksan rx 560 senin için mükemmel bi kart bide rtx 1030 u da düşünebilirsin ama almadannönce kesinlikle ikisini karşılaştır.

Geri
Yukarı