1000 TL Ekran Kartsız Kasa Önerisi

Sidar Uşar

Hectopat
Elimde RX 580 8 GB ve 5400rpm 1 TB harddisk var. Biliyorum bütçem çok düşük ama LoL, CS:GO'da 90, PUBG'de 60 FPS alabileceğim 1000 TL'ye kasa, PSU, CPU, RAM ve anakart toplayabilir misiniz? Bazı parçalar 2. el olabilir fark etmez yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 liraya belirttiğiniz değerleri alabilecek bileşenlerin alınması imkansız.
Sadece RAM 500+ TL tutuyor.

Elimde RX 580 8 GB ve 5400rpm 1 TB harddisk var. Biliyorum bütçem çok düşük ama LoL, CS:GO'da 90, PUBG'de 60 FPS alabileceğim 1000 TL'ye kasa, PSU, CPU, RAM ve anakart toplayabilir misiniz? Bazı parçalar 2. el olabilir fark etmez yani.
1000 TL bütçe ile ne yazık ki o ekran kartını iyi düzeyde besleyecek parçalar alamazsın.
2. ele yönelsek dahi sonuç değişmeyecektir, yine yetersiz kalır

Ben olsaydım o ekran kartına kötü CPU , PSU ve Anakart takmazdım
Kesinlikle haklısın. Diyelim ki taktık hiçbir şekilde ekran kartından tam verim alamazsın, ekran kartın yeterli olur CPU yetersiz kalır haz alamazsın, bir şekilde hep yarım kalır. O yüzden ekran kartını satman ve bütçeyi arttırıp hazır OEM sistemlere yönelmen daha mantıklı olur.

Peki bütçeyi 1500 tl civarlarına çıkarırsam düzgün bir sistem toplayabilir miyiz ?
AMD Athlon X4 880K Soket FM2+ 4.0GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci | ITOPYA
bu işlemciye ileride güzel bir soğutucu takıp overlock yaparsın.
Msı Amd A68hm-e33 V2 Sc-fm2+ /fm2 Ddr3 Sata3 - n11.com
Kingston 8GB HyperX Fury White DDR3 1866MHz CL10 Single Ram-HX318C10FW/8 | ITOPYA
FSP 500W Meet 85 Güç Kaynağı
toplamda 1463 TL yapıyor FM2+ seçmemin nedeni ne yazik ki bütçeniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı