1000 TL Hangi Lumia?

mhmterdm_

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 1000 TL altında fiyat-performans olarak beni en çok karşılayabilecek ve özellikle gerek ana kamerası gerekse selfie kamerası eni iyi olan lumia hangisidir?

Öncelikle lumia almakta kararlı mısın ? Market gerçekten zayıf ve Clash of Clans oynayan biriysen sakın alma.

Lumia'da Selfie öncelikli tasarlanan 700 serisi var ancak tavsiyem 900 serisi almandır.
Bu arada General Mobile insanlara güven vermiyor bana kalırsa General Mobile 2 yılda bir telefon değiştirenler için ideal.

Arkadaşlar hali hazırda bir android kullanıcısıyım cihazım da yabana atılacak bir cihaz değil ama artık kimse beni androidin yüksek ram de falan kasma yapmayacağına inandıramaz. Benim aradığım stabilite. 3-4 ay kullanıp birden bire kendi kendine açılıp kapanan, donan takılan bir telefon insanı içten içe huzursuz ediyor. Ki tüm androidler de böyle. Bu noktada IOS veya WP seçmem gerek, yeterli param olsa elbette Iphone daha akla yatkın ama şu saatten sonra 5S ten düşük model almak istemem onlar da malum pahalı. Kaldı tek seçenek WP ve bütçem en fazla 1000 TL, yardımlarınızı bekliyorum :)

Öncelikle lumia almakta kararlı mısın ? Market gerçekten zayıf ve Clash of Clans oynayan biriysen sakın alma.
Hocam market eninde sonunda gelişecek ve geliştiği zaman android ve ıos u geçecekte bence. Çünkü google play store'da uygulama çok haklısınız ama boş uygulama da çok. Bir çoğunu virüs korkusuyla yükleyemiyoruz zaten.

Lumia'da Selfie öncelikli tasarlanan 700 serisi var ancak tavsiyem 900 serisi almandır.
Bu arada General Mobile insanlara güven vermiyor bana kalırsa General Mobile 2 yılda bir telefon değiştirenler için ideal.
930 yüksek bütçeli. 925 veya 920 önerir misiniz yoksa onun yerine daha yeni nesil lumialara mı bakmalıyım 735, 830 gibi?

Keşke bizde de fazla olup çöp uygulama olsa. Gerçekten market yüzünden Windows Phone bakış açım değişti. Anlamadığım Clash of Clans gibi büyük bir şirket nasıl daha çıkarmaz. Sadece bunla değil daha beklediğim bir çok uygulama var. Birde anroid de ki gibi dosya yöneticisi olsa süper olacak.

Keşke bizde de fazla olup çöp uygulama olsa. Gerçekten market yüzünden Windows Phone bakış açım değişti. Anlamadığım Clash of Clans gibi büyük bir şirket nasıl daha çıkarmaz. Sadece bunla değil daha beklediğim bir çok uygulama var. Birde anroid de ki gibi dosya yöneticisi olsa süper olacak.
Kardeşim çöp uygulama olmasın gerçekten ya ben ondan kaçıyorum :) ha Snapchat gibi bir uygulamanın olmaması hayret verici mesela. Ama Bill amca çözecek bence WP 10 çıktıktan sonra. Microsoft ticari kaygısı yüksek bir şirkettir, pazarlamayı da iyi yapar yani Nokıa'nın elinde patlamasını istemeyen Bill amca istese bir gece de o mağazayı doldurur. Ve yakın zamanda yapacaklarda bence.

Neyse konudan koptuk WP alcam orası kesin ve başta da dediğim gibi selfie ve ana kamerası da çok önemli benim için işlemci hızı da 1000 TL ye kadar en iyi fiyat-performans ürünü hangisidir? Sayın Recep Baltaş ve Ali Güngör'ünde kıymetli tavsiyelerini bekliyorum konuyu görürlerse.

1000 TL'ye kadar çıkıldıysa android bir cihaz almak daha mantıklı olacaktır. Hiç değilse bir Zenfone 5 alınmalıdır. Tabii siz kullanaksınız ve kararınızı siz verin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı