1000 TL Intel i3 530 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

star1yilmaz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
  • Intel Core i3 530 2.93 GHz
  • ATI Radeon HD 4650
  • MSI H55M-P31 (MS-7636)
  • 2x4 GB DDR3 RAM
ARMA 3 oynarken low ayarlarda 20-30 FPS falan alıyorum. Ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum. 1000 liraya kadar hangi ekran kartını önerirsiniz ve aldığım ekran kartıyla ultra ayarlarda 50-60 FPS görür müyüm?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çok güçsüz, 1000 TL'lik güncel ekran kartlarını beslemeye gücü yetmez. Verdiğiniz paranın bir kısmı boşa gider. Bu sistem artık ömrünü doldurmuş, bütçenizi artırıp yeni bilgisayar toplamanızı öneririm. Bir süreliğine ekran kartsız bile kullanılabilir güncel sistemler.

GTX 560 Ti ekran kartı ve sağlam bir PSU aldım 600 W'lık. Şu anda single player olarak ultra ayarlarda 50 FPS görüyorum. Online altis serverda şehir içi yoğun olan yerler 20 FPS, şehir dışı 35-40 FPS görüyorum. Bu şimdilik benim için kafi. Yeni bilgisayar toplamak yerine sadece işlemci alsam kurtarmaz mı sistemimi? Windows 6.7 veriyor şu andaki sistemime.
Ayrıca elimde 185CSPR 18.5 monitor var. İşimi görmüyor doğal olarak. bunun yerine ne tavsiye edebilirsiniz 500 liraya kadar?

Son düzenleme:
SSD var. GTX 560 Ti aldım. Şu anda işimi görüyor. Bir de monitör alsam beni biraz daha idare eder. Şu anda yeni PC toplamak istemiyorum.

İkinci el LGA 1156 işlemcilerin listesini paylaşıyorum. Sistem bu haliyle idare ediyorsa masraf yapmanıza gerek yok. Eski sisteme boşuna yatırım yapmayın.
Monitör olarak 500 TL'ye kadar önerebilirim ancak normal şartlarda yeni alınacak monitörleri 23-24 inç civarı öneriyorum. 500 TL'ye bu boyutlarda olunca özelliği biraz düşük oluyor. HDMI destekli, güzel panele sahip monitörler arasından 500 TL altında olması için boyutu biraz düşük olması gerekebiliyor, 21.5 inç gibi.
500 TL'nin altı: (VA panel olduğu için ghosting problemi olabilir.)
IPS Panel:
Oyun amaçlı tavsiyem:
"Monitör bir kere alınır" gibi bir durum var. Kısa vadede değiştirilen bir ürün değil. Bu yüzden monitöre biraz yatırım yapmak mantıklı bir hareket olur. Bütçenizi aşmak sizin için sorun olmuyorsa tavsiye ettiğim ürünü alın. Veya bunun ayarında bir ürün alın. İlla ASUS VP247T almak zorunda değilsiniz, ancak oyun amaçlı Full HD 1 MS HDMI monitör piyasası 600-700 TL civarında geziniyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı