i3 530 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Mehmet KOCA

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm öncelikle.

ATI Radeon HD 4300/4500 512MB 64 Bit DDR2 PCI-E 2.0 Ekran kartım arızalandı. 8-9 yıldır kullanıyordum. Ekran kartı alacağım ama alırken uyum sağlamayacak diye endişeleniyorum bu yüzden konu açmak istedim.

Anakart : MSI P55M-SD40(MS-7588)
İşlemci : İntel Core i3 530
Ram : 3GB DDR3

Aklıma takılan sorular.

- Ekran kartının anakarta uyum sağlaması için PCI-Express'in aynı olması mı lazım ya da nelerin uyumlu olması lazım ?
- DDR2 ekran kartım. DDR3 ya da DDR5 ekran kartı takarsam sorun olur mu ?
- RAM'ı da yükselteceğim, RAM alırken neye dikkat etmeliyim ?
- Fazla pahalıya kaçmayı istemiyorum uygun fiyata önerileriniz olursa da yazarsanız sevinirim.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürlerimi sunarım iyi günler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin 1. nesil ve şuan ki oyunlara yetmeyebilir. Yüksek ayarlar için geçerli tabi. i3 550 var bende, r7 260 var x olan modeli değil. Onu zor besleyebiliyor oradan yola çıkarak, ekran kartı tercihini yap. Sana önerim r7 250x performansından gayet iyi diyor kullanıcıları. PCI-Express olayına fazla takılma, ekran kartlarında sıkıntı çıkarmaz.Ram konusunda da 8 gb 2x4 dual kit RAM almanı tavsiye ederim. Sisteminde yok sanırsam bütçen yetiyor ise, SSD kesinlikle günümüz için gerekli ekleyebilirsin.

İşlemcin 1. nesil ve şuan ki oyunlara yetmeyebilir. Yüksek ayarlar için geçerli tabi. i3 550 var bende, r7 260 var x olan modeli değil. Onu zor besleyebiliyor oradan yola çıkarak, ekran kartı tercihini yap. Sana önerim r7 250x performansından gayet iyi diyor kullanıcıları. PCI-Express olayına fazla takılma, ekran kartlarında sıkıntı çıkarmaz.Ram konusunda da 8 gb 2x4 dual kit RAM almanı tavsiye ederim. Sisteminde yok sanırsam bütçen yetiyor ise, SSD kesinlikle günümüz için gerekli ekleyebilirsin.

Teşekkürler önerilerin için. Açıkcası şuanki gta 5 ve tarzı oyunları oynamıyorum pek. İlerleyen zamanlarda, Pc toplarsam o dediğiniz ekran kartını alabilirim. Peki ATI Radeon 1GB 128 Bit DDR5 HD 6570 Ekran kartı işimi görür mü ? Bi arkadaştan alacağım az kullanılmış. İşlemciye de uyum sağlar pek zorlamaz diye düşünüyorum.

Teşekkürler önerilerin için. Açıkcası şuanki gta 5 ve tarzı oyunları oynamıyorum pek. İlerleyen zamanlarda, Pc toplarsam o dediğiniz ekran kartını alabilirim. Peki ATI Radeon 1GB 128 Bit DDR5 HD 6570 Ekran kartı işimi görür mü ? Bi arkadaştan alacağım az kullanılmış. İşlemciye de uyum sağlar pek zorlamaz diye düşünüyorum.

Eski nesil oyunlara gayet yeter. Arkadaşın kaç liraya satacak. Fiyata göre ekran kartı önerebilirim. HD çözünürlükte düşük ayarlarda hemen hemen her oyunu açar.

Eski nesil oyunlara gayet yeter. Arkadaşın kaç liraya satacak. Fiyata göre ekran kartı önerebilirim. HD çözünürlükte düşük ayarlarda hemen hemen her oyunu açar.

50 TL'ye alacağım. Oyunları zaten full çözünürlükte yüksek ayarlarda oynamıyorum ya. Oynadığım FPS oyunu Zula var. Eğer alacağım ekran kartı kaldırırsa CS-GO da indirebilirim.

i3 560 ,gtx650ti ve 8gb ram ile kardeşim GTA V benzeri AA kalitesinde oyunları dahi rahatça oynuyor, tavsiye edebilirim.

O tür oyunları rahatlıkla oynayabilirsin. Sıkıntı çıkarmaz.
Kardeşim bi sorun var da. Ekran Kartını aldım taktım ama etkili bir değişiklik göremedim ne yapmam lazım çok sinir bozucu bi duruma geldim artık sıkıntıyı başka yerde aramaya başlıyorum. Yardımcı olur musun lütfen

İllaki fark olması lazımdır. İnternet kısa bir araştırmayla tüm ekran kartı driverlerini kaldır ve en kartına güncel driverleri yükle. Benim yadigar HD 4650 den 6670 e geçtiğinde pek bir fark olacak sanmamıştım. Fakat fark driverleri güncelleyince ortaya çıktı. Ram de sıkıntı çıkarabilir. 3 gb çok az alabiliyorsan 8 gb ram almanı tavsiye ederim.

İllaki fark olması lazımdır. İnternet kısa bir araştırmayla tüm ekran kartı driverlerini kaldır ve en kartına güncel driverleri yükle. Benim yadigar HD 4650 den 6670 e geçtiğinde pek bir fark olacak sanmamıştım. Fakat fark driverleri güncelleyince ortaya çıktı. Ram de sıkıntı çıkarabilir. 3 gb çok az alabiliyorsan 8 gb ram almanı tavsiye ederim.

Ram aklımda onu yükselteceğim zaten de. Aklımda başka sorular var İşlemci gibi, mesela ben bikaç defa komple söküp taktım temizlemek için, doğru düzgün topladım mı bilmiyorum bile bi kablo kaldı birleşen onu takacak yer bulamadım bile. İşlemci'nin üzerine şırıngayla sıktıkları ilaç varya adını tam bilmiyorum ben onu yapmadan taktım bi - yanı olur mu yada ekran ile bir alakası olur mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı